Meklēt
Izvēlne

LMA ARHITEKTŪRAS SKOLA AICINA UZ "SALONA" CETURTO SARUNU EPIZODI

Turpinot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūta (LMDA) un LMA Jaunās Arhitektūras skolas (LMAA) "Salona" pasākumu sēriju, ceturtdien, 30. novembrī, plkst. 18.00 kultūrtelpā "Smilga" notiks pirmā no divām ziemā plānotajām cikla epizodēm. "Salona #4" viesi būs materiālu dizainere Sarmīte Poļakova (Studio Sarmite) un lietuviešu arhitekts Mantas Peteraitis (Manto Peteraičio Architektūros Studija).

Salona ceturtās epizodes viesi:

Sarmīte Poļakova, materiālu dizaina un izpētes studijas Studio Sarmite dizainere un vadītāja, lekcijā “No kurienes rodas un kur paliek materiāli?” runās par procesa kā pētniecības virzītājspēka nozīmi strādājot ar materiāliem un rūpnieciskās ražošanas blakusproduktiem. Uzsverot izpētes un procesa nozīmi, piešķirot tam laiku, rodas pārsteidzoši atklājumi un var novērot sakritības, kas citādi paliktu nepamanītas. Iedziļinoties bioreģionālajās ražošanas/vērtību ķēdēs, var atklāt jaunus naratīvus par materiālu ražošanu, patēriņu un izmešanu. Vai eksistē ideālais materiāls? Kādas jaunas prasmes un jauna estētika rodas darbā ar blakusproduktiem? Un visbeidzot – kā domāt par dizainu, kas orientēts plašāk nekā tikai uz cilvēku vajadzībām?

Mantas Peteraitis (Manto Peteraičio Architektūros Studija) ir praktizējošs arhitekts no Viļņas Lietuvā, īpašu uzmanību pievēršot tehniskās, kultūras un sociālās ilgtspējas mērķiem. Papildus profesionālajai darbībai arhitektūrā Mantas aktīvi iesaistās arī citās starpdisciplinārās kultūras jomās – 2019. gadā kopā ar Linu Lapelīti (Lina Lapelytė) viņš piedalījās Rīgas mākslas bienāles RIBOCA 2 projektā Currents un šajā gadā bija daļa no Lietuvas paviljona Venēcijas arhitektūras biennālē ar projektu Mountain Pine Alphabet. SALONĀ Mantas runās par inovācijām arhitektūrā, kad eksperimentus bieži ierobežo potenciālie juridiskie un drošības riski. Pretstatā tam tieši maza mēroga projekti un izstāžu arhitektūra ir ideāla vide inovatīvu ideju testēšanai un prototipēšanai pirms to ieviešanas un izmantošanas jau plašākā un kompleksākā veidā arhitektūrā. 

SALONS ir pulcēšanās, lekciju un neformālu sarunu pasākumi, ko organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA), LMAA AGENCY (komunikācijas un aktīvisma platforma jaunveidojamās LMA Arhitektūras skolas ietvaros) un ĒTER arhitektūras studija. Pasākumi plānoti regulāri ar mērķi papildināt vietējās arhitektūras scēnu, aktualizēt daudzveidīgo laikmetīgās arhitektūras kultūru, iesaistot un runājoties ar dažādu jomu pētniekiem, domātājiem, dizaineriem, radošajiem profesionāļiem, interesentiem un plašāku sabiedrību. 

Pasākums ir bez maksas. Tas notiks angļu un latviešu valodās. Tiešraide nav plānota. Tiekamies klātienē. Neformālu sarunu rosināšanai būs pieejams “Smilga” bārs.

SALONA ceturto epizodi organizē un veido Latvijas Mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA), ĒTER arhitekti, kultūrtelpa-galerija “Smilga”. Epizodi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

SALONA kuratores: Dagnija Smilga (ĒTER, LMAA) un Dina Suhanova (LMDA, LMAA).