Meklēt
Izvēlne

LMA ARHITEKTŪRAS SKOLA AICINA UZ "SALONA" TREŠO SARUNU EPIZODI

Turpinot Latvijas Mākslas akadēmijas jaunās arhitektūras skolas (LMAA) pasākumu sēriju, ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 19.00 kultūrtelpā «Smilga» notiks «Salona» trešā epizode. Igauņu arhitekts, pētnieks un kurators Johans Tali stāstīs par savu pieredzi arhitektūras izstāžu veidošanā, savukārt "T/C Latvija" — Latvijas paviljona 18. Venēcijas arhitektūras biennālē — komanda aicinās uz diskusiju par dalību starptautiskos forumos.

SALONA viesis igauņu arhitekts, pētnieks un kurators Johans Tali stāstīs par savu pieredzi, domāšanu, telpisko un kuratoriālo pieeju arhitektūras (un arhitektu) eksponēšanai. Otrajā daļā T/C Latvija šī gada arhitektūras bienāles paviljona komanda pasākuma dalībniekus aicinās uz diskusiju par Latvijas kultūras produktu (un procesu), īpaši arhitektūras un mākslas, izstādīšanu starptautiskos forumos. Īpaši gaidīti tie, kas iepriekšējos gados bijuši iesaistīti Latvijas paviljonu, starptautisku izstāžu veidošanā.

Igauņu arhitekts Johans Tali (Johan Tali) strādā arhitektūras praksē un pētniecībā, kā kurators darbojas arī arhitektūras publiskajā sfērā. 2017. gadā kopā ar Karli Luiku (Karli Luik) dibinājis arhitektūras biroju "Molumba". Īsā laikā viņi ir uzvarējuši vairāk nekā piecpadsmit sabiedrisko objektu projektēšanas konkursos — pabeigtas vai tapšanā ir daudzas ēkas, toskait stadioni, skolas, pašvaldību ēkas, sporta halles un pat dziesmu svētku estrāde. Arhitektu praksei piedalīšanās publisko objektu konkursos un to realizācijā ir arī iespēja aktualizēt to, cik svarīgi ir sabiedrībai radīt kvalitatīvas telpas. Johans Tali divas reizes (2014. un 2016. gadā) kā kurators un dizainers ir piedalījies nacionālo paviljonu veidošanā Venēcijas biennāles arhitektūras izstādēs. Johanu interesē arhitektūras izstāžu potenciāls sabiedriskās domas veidošanā, un šobrīd Igaunijas Mākslas akadēmijas Arhitektūras nodaļā viņš par šo tēmu izstrādā doktora darbu. Nesen noslēdzās Johana dalība četru gadu ilgā akadēmiskā pētniecības projektā, kas pievērsās pilsētplānošanas jautājumiem Tallinā — klajā nāca grāmata "Unfinished City. Tallinn’s urban visions" (2021) un TV šovs, kā arī notika izstāde Igaunijas Arhitektūras muzejā.

SALONA trešā epizode notiek ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 19.00 kultūrtelpā "Smilga". Pasākums ir bez maksas. Tas notiks angļu un latviešu valodās.

Kultūrtelpas “Smilga” adrese: E. Smiļģa iela 34A, Rīga

SALONS ir pulcēšanās vieta, ko organizē jaunveidojamās arhitektūras skolas LMAA komunikācijas un aktīvisma platforma "LMAA Agency" un Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA). Pasākumi notiks regulāri atšķirīgās vietās un formātos ar mērķi papildināt vietējās arhitektūras scēnu un aktualizēt daudzveidīgo laikmetīgās arhitektūras kultūru, iesaistot dažādu jomu pētnieku, domātāju, radošo profesionāļu loku, kā arī plašāku sabiedrību. SALONU organizē Latvijas Mākslas akadēmija (LMA), "Ēter" arhitekti, Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA) un LMA jaunā arhitektūras skola (LMAA). SALONA kuratores — Dagnija Smilga ("Ēter", LMAA) un Dina Suhanova (LMDA, LMAA).

Epizodi atbalsta Latvijas Zinātnes padomes Valsts pētījumu programmas "Letonika latviskas un eiropeiskas sabiedrības attīstībai» projekts "Identitāšu ainavas: vēsture, kultūra un vide" (IDEUM), projekta Nr.: VPP-LETONIKA-2021/1-0008.