Meklēt
Izvēlne

"RĪGAS MAZĀKAJĀ GALERIJĀ" ATKLĀS LINDAS VILKAS PERSONĀLIZSTĀDI "MĒS DRĪKSTAM NOGURT"

Lindas Vilkas 400 tūkstošu kristālu klātajā domu kartē atmirdz radošu impulsu sērija, iezīmējot pārslēgšanos starp fiziskiem un mentāliem skatupunktiem dažādās noguruma stadijās. Pārvarēto distanci var mērīt vairākos simtos kilometru, ko mērojusi roka, pārvietojot ik katru kristālu no trauka līdz tam paredzētajam kvadrātmilimetram uz auduma virsmas. Attālināšanās palīdz izkristalizēt domas. Tuvināšanās ļauj pievērsties to detalizētai analīzei. Apvienojot darbu sēriju, kurai māksliniece piešķīrusi apzīmējumu "dažāda izmēra secinājumi", izstāde kalpo kā atklāsme par noguruma klātsesamību kā neatņemamu dzīves sastāvdaļu un atkopšanos no tā.

Linda Vilka (1995) ir multidisciplināra māksliniece un stāstu veidotāja, kura mākslas izglītību apguvusi Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē un turpina studijas LMA Profesionālajā doktorantūrā. 

Māksliniece strādā ar atmiņu, tās fiksācijas nozīmīgumu un uzmanības piesaisti lauku teritorijām. Līdz šim nozīmīgākie projekti radīti par dzimto Tārgales pagasta pusi, kur ienesti kopienas mākslas un vides kūrēšanas aspekti laikmetīgās mākslas pieejamības vairošanai, kā arī ierastās lauku rutīnas nojaukšanai. Savus novērojumus Linda Vilka izklāsta instalācijās, video darbos un performatīvās darbībās publiskajā vidē, tam visam cauri vijot tekstuālo formu – abstraktas un reizēm visai absurdas frāzes un rindas, kuras visbiežāk fiksētas no apkārtējās vides, cilvēkiem un izdzīvotajām situācijām. Piedalījusies grupas izstādēs un organizējusi dažādus laikmetīgos notikumus Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Beļģijā, Portugālē un citviet. Darbojusies rezidencēs Aknīstes psihoneiroloģiskajā klīnikā un Balkānu sieviešu mākslinieču projektā Horvātijā. 

Izstādes kuratore – Tīna Pētersone. 

Izstāde būs apskatāma no 22. aprīļa līdz 1. jūnijam. Izstāžu telpa K. K. fon Stricka villā ir atvērta no trešdienas līdz piektdienai plkst. 17-20, sestdienās plkst. 12-17 Aristīda Briāna ielā 9, Rīgā.