Meklēt
Izvēlne

LMA būs apskatāma studentu veidota izstāde "Bez vārdiem"

No 28. septembra Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) maģistra un bakalaura programmu studenti no Glezniecības apakšnozares - Ansis Rozentāls, Kristaps Priede un Reinis Bērziņš, Keramikas apakšnozares - Kristīne Nuķe Panteļejeva un Scenogrāfijas apakšnozares - Ilmārs Šterns, aicina ikvienu interesentu uz izstādi „Bez vārdiem”.  Izstāde apskatāma līdz 21. oktobrim LMA 1. stāva izstāžu zālē.

Kopš 2016. gada Latvijas Mākslas akadēmija saviem studentiem piedāvā iespēju pieteikt izstāžu projektus konkursā “Piepildi LMA izstāžu zāli ar labu saturu”. Konkursa kārtībā tiek izvēlēta izstāde, kura piedāvā saturiski labu vēstījumu un veicina starpdisciplināru sadarbību LMA apakšnozarēs.  Akadēmijas piedāvājums paredz arī lielisku praksi studentiem, pašu spēkiem organizējot izstādi un līdzdarbojoties visos tās organizēšanas aspektos kopā ar LMA Ārlietu un izstāžu daļu.

Izstādes „Bez vārdiem” kurators Uldis Pētersons min, ka „mākslas darbu priekšrocība ir runāt, neizmantojot vārdus. Tie skatītāju uzrunā sajūtu līmenī, ļaujot mākslu uztvert ar cilvēkam pieejamām maņām. Lai arī burtiski mākslu nav iespējams izgaršot, tomēr redzētā un dzirdētā kombinācija, vienmēr rada vārdiem neaprakstāmu pēcgaršu.

Mākslinieku radītie darbi satur viņu sajūtu pieredzi, kas izstādē tiek konfrontēta ar skatītāja individuālo pieredzi. Mijiedarbojoties šīm divām atšķirīgajām pieredzēm, skatītājs gūst iespēju paraudzīties uz apkārtējo pasauli, cilvēkiem tajā un sevi jaunā perspektīvā.

Caur cilvēka maņām uztveramām lietām mākslinieki meklē un izzina to, kas atrodas ārpus fizisko parādību robežām. Ko mēs dzirdam, bet nesadzirdam, ko mēs redzam, bet nesaredzam telpā. Vai cilvēks atrodas kustībā, pat tad, kad ir relatīvā miera stāvoklī? Kur paliek izteikts vārds un kā tas reaģē ar citiem vārdiem, kas atodās vidē apkārt cilvēkam? Kas pastāv ārpus ķermeņa un prāta, kā tas ietekmē mūsu atbildību un pienākumus brīdi starp piedzimšanu un nāvi? Lai nonāktu pie atbildēm, ko mākslinieciskā izteiksmes formā ir atraduši mākslinieki, skatītājam burtiskā nozīmē būs jāiziet cauri mākslas darbam.”

Visi interesenti aicināti apmeklēt izstādes atklāšanu 27. septembrī plkst. 18.00.

Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva izstāžu zāle
Kalpaka bulvāris 13, Rīga
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 – 18.00
Ceturtdien: 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Pirmdien, svētdien: slēgts

Ieeja bez maksas

Izstādes kurators: Uldis Pētersons - uldisjp(abols)inbox.lv">, 22346724
Izstādes koordinatore: Inese Bauģe –inese.bauge(abols)lma.lv"> , 22307302