Meklēt
Izvēlne

LMA BŪS SKATĀMA IEVAS STALŠENES GLEZNU IZSTĀDE “PIEAUGUŠIE VĒNAS NEGRIEŽ”

No 24. līdz 27. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Korpusā Nr. 2 būs apskatāma gleznotājas Ievas Stalšenes personālizstāde “Pieaugušie vēnas negriež”.

Izstādītās gleznu sērijas tapušas, studējot LMA Glezniecības apakšnozares maģistra programmā. Lai gan katra veidota citā tehnikā un materialitātē, tās vieno stāsts par tumsas vilinājumu un cīņu par sevis saglabāšanu.

“Izstāde ir par procesiem, kas notiek, kad negribas dzīvot, bet negribas arī mirt. Tas man ir ļoti personisks stāsts, kuru izdzīvoju pēdējo mēnešu laikā. Vienā brīdī sajutu, ka gēnu līmenī ieslēgusies kaut kāda pašiznīcināšanās programma. Kad attapos, sakot frāzi “po*uj mākslu”, bija skaidrs, ka esmu pie pēdējās robežas, bet vēnas griezt nedrīkst… gāju skriet”, stāsta māksliniece.

Sērijas “Izglābt savu dvēseli” lielformāta gleznās māksliniece izmanto PVC materiāla īpašības un krāsas slāņa tendenci lobīties vai sabirt. Šo gleznas pašiznīcināšanos mēģināts apturēt ar līmplēvi, kas kļūst par sava veida plāksteri, glābjot radīto attēlu no bojāejas ne tikai fiziskajā līmenī.

Ieva Stalšene ieguvusi bakalaura grādu LMA Scenogrāfijas apkašnozarē. Turpina glezniecības studijas maģistra programmā. Darbos reflektē par dabiskā un pārdabiskā mijiedarbību, cilvēka saikni ar absolūto un pašam ar sevi. Pēta PVC materiālu iespējas glezniecībā. Aktīvi darbojas mākslinieku apvienībā “4K”, kas divu gadu laikā veidojusi jau sešas izstādes, tostarp scenogrāfijas diplomdarbu ekspozīciju “Mērogs: Maksimālisms” Riharda Vāgnera nama logos Vecrīgā.

Izstādi atklās 24. februārī plkst. 17.00. Tā būs pieejama skatītājiem 25., 26. un 27. februārī no plkst. 14.00 līdz 19.00 LMA 2. korpusā (ieeja no pagalma). Izstādes laikā skatītāji varēs tikties ar autori.

Izstādē jāievēro Covid-19 ierobežojumi un jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.