Meklēt
Izvēlne

LMA dalība NICA konferencē

No 15. līdz 18. maijam Izraēlā Bezalel Mākslas un Dizaina akadēmijā Jeruzalemē notika NICA (The Network for the International cooperation in the Arts) sanāksme, kurā piedalījās arī LMA rektors Prof. Aleksejs Naumovs un prorektors Prof. Kristaps Zariņš.

Šo prestižo tīklu, kuru 1995. gada 8. maijā Berlīnē izveidoja 23 mākslas, dizaina un mūzikas augstskolas, atzīmējot 50. gadadienu kopš otrā pasaules kara beigām, šobrīd vada un koordinē Berlīnes Mākslas universitātes ārlietu daļas vadītāja Angelika Theuss. NICA mērķis ir ar kultūras un sadarbības palīdzību iestāties pret agresiju un tumšonību.
NICA pārstāvji iepazinās ar Bezalel Mākslas un Dizains akadēmiju, tās studijām, LMA vadība uzsāka arī darbu pie sadarbības līguma atjaunošanas starp abām Latvijas un Izraēlas mākslas augstskolām. Protams, ka konferences norisei Jeruzalemē bija arī sava simboliska nozīme, ko vēlāk savā runā pieminēja arī Mākslas sadarbības tīkla vadītāja. LMA dalība šajā konferencē bija arī lieliska iespēja stirpināt starptautisko sadarbību ar lielākajām Mākslas augstskolām Eiropā un pasaulē.

Pēc dalības NICA konferencē Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš devās uz Parīzi, kur piedalījās CUMULUS (Starptautiskā Mākslas, Dizaina un Mediju augstskolu asociācija) ģenerālasamblejā, kur Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēja arī Dizaina nodaļas māčibspēki - lektore Aija Freimane un asociētā profesore Gita Straustiņa.