Meklēt
Izvēlne

LMA Dizaina nodaļas projekts „Welcome on Board”

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa atgriezusies no starptautiskās Milānas dizaina meses ar publikāciju lielākajā Itālijas avīzē „Corriera della Sera”, milzu pieredzi un atzinīgām stenda apmeklētāju atsauksmēm.

No 2015. gada 14. līdz 19. aprīlim Milānā Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu un pasniedzēju komanda ar projektu „Welcome on Board” pārstāvēja Latviju starptautiskajā dizaina mesē „Salone del Mobile. Milano 2015”. Akadēmijas stends ar nosaukumu „Welcome on Board” atradās „SaloneSatellite” dizaina skolu sadaļā. Galvenā ziņa, ko dizaina studenti vēlējās paust kopīgās tēmas „Pabarot planētu. Dzīves enerģija” kontekstā, bija ideja par zaļu un ilgtspējīgu dzīvesveidu, kas rodas, cilvēkam atrodoties kustībā. 

LMA stenda vizuālais un telpiskais iekārtojums, atspoguļodams faktu, ka no viena bērza var izgatavot 70 skrituļdēļus kustīgam dzīvesveidam pilsētā, nodemonstrēja gan LMA studentu konceptuālo domāšanu dizainā, gan Latvijas izejmateriāla – koka, ilgtspējīgas izmantošanas iespējas dizainā. Atzinīgi vārdi no stenda viesiem tika saņemti par attapīgo idejas risinājumu. Starp mesē pamatā apskatāmajām statiskajām mēbelēm, LMA veikums izcēlās ar stilizētu rampu un skrituļdēļiem, kā arī ar mūsdienīgu pieeju idejas izplatīšanā, izmantojot sociālos tīklus Facebook un Instagram, „selfiju” fona izveidi stendā un speciāli radītu mirkļbirku #meonboard, ko lietot, daloties ar fotogrāfijām virtuālajā vidē.

Starptautiskā dizaina mese „Salone del Mobile. Milano”, kas ik gadu aprīlī norisinās Milānā, ir viens no nozīmīgākajiem dizaina notikumiem visas pasaules mērogā. Tajā ietilpstošā „SaloneSatellite” izstādes sadaļa ir atvēlēta jaunajiem dizaineriem un dizaina skolām, un LMA jau trešo reizi konkursa kārtībā ieguva šo unikālo iespēju piedalīties ar savu stendu.

Projekta tūlītējie ieguvumi ir iegūtā mediju (tostarp - “Corriera della Sera”, "Inhabitat"), jauniešu, aktīva dzīvesveida piekritēju un zaļi domājošu cilvēku uzmanība un nedalītā interese; savukārt ilgtermiņa ieguvums – iespējamā sadarbība ar Eiropas Komisijas pētniecības centru, kura mērķis ir zinātnes un dizaina jaunu saskares punktu radīšana.

Stenda izveides komandā iesaistījās 11 Funkcionālā dizaina maģistrantūras studenti - Astra Asafreja, Dace Āboltiņa, Agnese Vītola, Maija Spīre, Guna Poga, Sandra Žvagina, Arvīds Endziņš, Māris Mortukāns, Aleksejs Donka, Mārtiņš Irbe un Alberts, kā arī LMA pasniedzējas Ilze Kundziņa, Barbara Ābele, Inguna Elere un Aija Freimane.

Projekts tika īstenots ar Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Borisa un Ināras Teterevu fonda, „Solavi”, „Lokal Boards”, „Mind Work Ramps” un iekštelpu skeitparka „Monsterparks” atbalstu.