Meklēt
Izvēlne

23. MARTĀ LMA DIZAINA NODAĻAS STUDENTI KOPĀ AR JŪRMALAS VALSTS ĢIMNĀZIJAS SKOLĒNIEM AICINA UZ IDEJU PREZENTĀCIJĀM

Jūrmalas iedzīvotāji un citi interesenti aicināti uz attālināto tikšanos ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem un Jūrmalas jauniešiem projekta “Jūrmala sarunājas” ietvaros, kas norisināsies 23.martā plkst.15.00. Tikšanās laikā jaunieši iepazīstinās ar izstrādātajām idejām dzīves kvalitātes uzlabošanai Jūrmalas pilsētā un saziņas veicināšanai dažādu paaudžu cilvēku starpā.

Interesenti aicināti iesaistīties un “apmeklēt” jauniešu komandu prezentācijas attālināti, Zoom vidē šā gada 23. martā plkst. 15.00–17.00, kad četras jauniešu komandas iepazīstinās ar izstrādātiem risinājumiem. Jūrmalas iedzīvotājiem būs iespēja paust viedokli par piedāvātajām idejām un sniegt atbalstu turpmākai to īstenošanai, daloties ar vērtīgiem ieteikumiem un iesaistoties šo ideju īstenošanā ar saviem laika, kompetenču vai citiem resursiem.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studenti un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas (JVĢ) skolēni šobrīd radoši strādā pie ideju projekta “Jūrmala sarunājas”, kas saistīts ar iedzīvotāju, īpaši senioru, pieredzi un atmiņām Jūrmalas pilsētā. Projekta risinājumu izstrāde balstīta uz dizaina domāšanas principiem, tā pamatā ir jūrmalnieku paustās vajadzības un jauniešu komandu radošas pieejas meklējumi iedzīvotājiem aktuālo jautājumu risināšanā.

Projekta rezultāts paredz kopradē veidotus radošas izpausmes risinājumus – vides objektus, digitālus risinājumus, performances un citus materiālos vai nemateriālos risinājumus mākslas vai dizaina valodā. Dažas no komandu idejām, kas saistītas ar izaicinājumiem un iespējamo aktualizēšanu ir: Mellužu apkaimes “zemeņu lauku" atmiņu producēšana;  Interaktīvi sarunu formāti starp Kauguru un Priedaines iedzīvotājiem; Jūrmalas iedzīvotāju sociālās veselības sekmēšana; Urbānā senioru grafiti galerija Slokā; Stāstu sērija par Jūrmalas pamesto ēku vēsturi un cilvēkiem, kas tajās dzīvojuši; Veselības un sociālās aprūpes centra “Sloka” un neatkarīgi dzīvojošo senioru “burkānu balle”.

Reģistrēšanās pasākumam, aizpildot reģistrācijas formu šeit: https://ej.uz/jurmala-sarunajas

Saite uz Zoom tikšanos: https://rtucloud1.zoom.us/j/99674674074
Zoom istabas ID: 996 7467 4074

Projektu atbalsta Baltijas jūras reģiona Interreg programmas projekts Nr. R081 BaltSe@nioR 2.0.