Meklēt
Izvēlne

LMA EKSPERIMENTĀLAJĀ TELPĀ 'PILOT' ATKLĀS GRUPAS IZSTĀDI 'PADOŠANĀS'

Laikmetīgā māksla un klubu kultūra vēsturiski ir bijušas saistītas jomas.  Šobrīd, kad naktsdzīve ir nonākusi strupceļā, klubi aktīvi meklē iespējas pārdzimt jaunā veidolā. Leģendārais Berlīnes deju klubs Berghain ir kļuvis par mākslas telpu, kurā izstādīti ievērojamu mākslinieku darbi.

Klubi var kļūt par nozīmīgām kultūras vietām un rodas jautājums - ko mākslas telpu veidotāji var mācīties no šiem hedonistiskajiem deju laukumiem? Vai ir iespējams kaut ko pārņemt no tehno meku laissez-faire praksēm, lai atbrīvotu savus apmeklētājus no laicīgās apziņas, ļaujot viņiem patiesi atvērties novatoriskai pieredzei? Kas ievilina ballētājus un nodrošina ievelkošo kluba pārdzīvojumu, kurā gribas atkal un atkal atgriezties?

Naktsklubs ir padošanās un atteikšanās vieta, tajā norisinās atbrīvošanās no ikdienā kultivētajiem paškontroles mehānismiem. Taču šo transformāciju var interpretēt gan kā degradējošu rituālu, gan kā atbalsta punktu izaugsmes potenciālam.

Pārveidojot Pilot telpas efemerālā un pārlaicīgā laiktelpā, izstāde “Padošanās” iekapsulē aizmiršanās sajūtu, cenšoties panākt individuālu un kolektīvu baudu.

Kuratores: Elīna Drāke un Žanete Liekīte
Izstādes scenogrāfija: Rūdolfs Štamers
Grafikas dizains: Sabīne Vernere

Mākslinieki: Karlīna Mežecka (LV), Miķelis Mūrnieks (LV), Rūdolfs Štamers (LV), Augusts Zariņš (LV), Anna Ditscherlein (DE),  Gyopár Liksay (HU), Theresa Tuffner (DE), Josef Panda (DE),  Ilaria Restivo (IT)

Izstāde ir daļa no EU4ART alianses sadarbības projekta starp Ungārijas mākslas akadēmiju, Drēzdenes mākslas akadēmiju, Romas mākslas akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju.

Izstāde būs apskatāma no 8. jūlija līdz 20. augustam LMA eksperimentālajā telpā Pilot, Riharda Vāgnera ielā 3, Vecrīgā. Telpa atvērta no otrdienas līdz svētdienai (12-18), ieeja bez maksas.

Projektu atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds.