Meklēt
Izvēlne

MADARAS KVĒPAS PERSONĀLIZSTĀDE 'VESELS' CĒSU MĀKSLAS FESTIVĀLĀ

Raiskuma krogā no 10. jūlija līdz 15. augustam Mākslas festivāla “Cēsis 2021” ietvaros būs skatāma SEB stipendijas glezniecībā 2020 laureātes Madaras Kvēpas izstādē “Vesels”. Tajā apkopota Madaras Kvēpas jaunāko darbu sērija, kurā autore pievērsusies fiziskās veselības un garīgā veseluma koncepcijām. Šīs idejas aplūkotas gleznu un telpisku objektu sērijā, ņemot vērā pēdējā gada pandēmijas, kā arī vēsturisku un rituālu kontekstu. Par darbu sēriju māksliniece saka: “Lai cilvēks taptu fiziski vesels, tikpat svarīgs ir garīgais nodoms tapt veselam. Šī nodoma manifestēšana bieži vien tikusi praktizēta caur rituālām darbībām. Veidojot sēriju “Vesels” es nonācu pie seno latviešu mitoloģiskajiem priekšstatiem par dzīvi, savu eksistenci un pasauli visapkārt.”

Izstādes kuratore Auguste Petre darbu ciklu “Vesels” raksturo šādi: “Iekšējais miers un pastāvīgums ir lielā mērā atkarīgs no spējas apstāties. Viss ir saistīts. Fiziskais veselums atspoguļo prāta substanci un mūsu attiecības ar vidi parāda zināšanu, apjēgšanas mērogu. Zināt dabu (zemi, mežu, saknes, laiku, savu, raksturu, pašu) nozīmē apzināties. Vakar mežā redzētā koka mizas struktūra ietekmēs rītdienas atmiņas, bez garantijas tapt par sajūtu. Savukārt rituālā pieredze, ierakties zemē vai izlīst caur koka dobumu, nekad nekļūs par pagātni. Šī pieredze ir starpposms – cikla noslēgums un pirmavots.”

Madara Kvēpa (1996) 2021. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, iegūstot maģistra grādu. Zināšanas papildinājusi studijās Milānā. Kopš 2016. gada viņa aktīvi piedalās grupu izstādēs, ņēmusi dalību arī fonda “Mākslai Vajag telpu” projektā “Skaņai vajag mākslu” (2018), interpretējot Dainas Riņķes gleznu “Mūsu māja”, un piedalījusies jauno mākslinieku grupas izstādē “Sintēze. Īstenības pētīšana caur kustību, attīstību un pretrunām” (2020, kuratore Auguste Petre). Līdz šim sarīkojusi arī piecas personālizstādes.

2020. gadā Madara Kvēpa kļuva par SEB stipendijas glezniecībā laureāti, saņemot iespēju piedalīties radošajās darbnīcās kādā no Eiropas Savienības valstīm un stipendiju EUR 1850 vērtībā. Pagājušā gada konkursa tēma bija dienaskārtība, vedinot Latvijas Mākslas akadēmijas studentus kritiski un analītiski domāt par mediju ietekmi uz personisko un sabiedrisko domu, raudzīties, kā ziņas un sociālie tīkli nosaka auditorijai par ko, nevis ko domāt.

SEB stipendija glezniecībā LMA tiek pasniegta kopš 2008. gada.

Izstāde apskatāma:
Raiskuma krogā
Gaujas iela 92, Cēsis
Darba laiks:
O T C P 13.00 – 19.00
S Sv 12.00 – 19.00