Meklēt
Izvēlne

LMA EKSPERIMENTĀLAJĀ MĀKSLAS TELPĀ "PILOT" ATKLĀS JUBILEJAS IZSTĀDI "TRĪS”

30. augustā plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā PILOT tiks atklāta izstāde “TRĪS”, atzīmējot telpas trīs gadu jubileju. Mākslas telpas radošā komanda aicina skatītājus svinēt mākslas radīšanu un piedalīties pagātnes un tagadnes sapludināšanā, veidojot simbolisku mākslas pēctecības tiltu.

Izstāde ir veltījums Latvijas Mākslas akadēmijai, tās pasniedzējiem un studentiem, uzsverot radošas brīvības un mākslas izglītības nozīmību gan vēsturiski, gan mūsdienu nemierīgajos laikos.

Izstādē būs apskatāmi vecmeistaru Ilmāra Blumberga (1943 - 2016), Imanta Vecozola (1933) un Borisa Bērziņa (1930 - 2002) diplomdarbi, kas tapuši laikā no 1959. gada līdz 1972. gadam, sniedzot ieskatu tā laika aktuālajās mākslas tendencēs. Savukārt mūsdienu akadēmijas pasniedzēju paaudzi izstādē pārstāv trīs mākslinieces – Amanda Ziemele (1990), Līga Spunde (1990) un Maija Kurševa (1981), kuras sevi pārliecinoši pierādījušas laikmetīgajā mākslā, vienlaikus caur pedagoģisko praksi sniedzot ieguldījumu jauno mākslinieku prasmju un zināšanu pilnveidošanā un veicinot pieredžu pārmantojamību nozarē.

Par izstādes vadmotīvu un iedvesmas avotu ir kļuvis Latvijas Mākslas akadēmijas metodiskais fonds. Tā vēsture aizsākusies 20. gadsimta 40. gadu otrajā pusē un šobrīd tā krājumā glabājas simtiem mūsdienās pazīstamu un iemīļotu mākslinieku studiju laika darbi. Fondā atrodami arī atsevišķi eksponāti no pirmskara un vācu okupācijas perioda, tomēr galvenais kolekcijas krājums veidojies tieši padomju periodā, kas šodien ļauj no jauna iepazīt un pārskatīt pagājušā gadsimta stilistiskās iezīmes, vērienu un politiski sarežģīto laiku.

Jāatzīmē arī izstādes zīmīgais nosaukums. Tas ne tikai norāda uz galerijas pastāvēšanas laiku, kas devis iespēju sākt savu karjeru daudziem jaunajiem māksliniekiem, bet atsaucas arī uz simboliski izvēlētajiem trīs vecmeistaru un trīs jauno mākslinieču darbiem, aicinot turpināt ciklu, caur kuru iet izredzētie - vai drīzāk - dzīves jūtīgie, kas nolēmuši veltīt sevi mākslai.

Šo trīs gadu laikā mākslas telpa PILOT ir ieņēmusi stabilu vietu Latvijas mākslas ainā, kļūstot par nozīmīgu platformu radošām sadarbībām starp studentiem, absolventiem un pasniedzējiem ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā.

Izstādes darba laiks:
30. augusts – 21. oktobris, 2023
O., T., C., P., Se. 12:00 – 18:00
PILOT adrese: Riharda Vāgnera iela 3, Rīga
ieeja bez maksas