Meklēt
Izvēlne

LMA gaismas festivālā Staro Rīga. VIZUALIZĀCIJAS UN BUKLETS

Pirmo reizi gaismas festivālā Staro Rīga tik kuplā skaitā ir skatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu darbi, tie ir tapuši Latvijas Mākslas akadēmijas un Rīgas Domes kopīgi veidotajā Radošajā Darbnīcā, kas notika septembra sākumā un turpinājās studiju procesā. Dizaina studenti ir kļuvuši līdzdalīgi pilsētas svētku pārvērtībās un pilsētnieku iepriecināšanā.

Darbnīcas iecere bija blakus rīdzinieku un pilsētas viesu priekam par lielizmēra gaismas instalācijām veidot arī nelielus un personīgus gaismas pārsteigumus, kas būtu sastopami Vecrīgas ieliņās un laukumos.
Pa ielām pārvietosies tādi gaismas darbinieki kā Tumsas dzēsējs, Ēnotājs un Dedzīgais.
Cita komanda Jūs aicinās optimistiskā kaujā: Esi starā, ej ar tumsu karā! Ar šādiem saukļiem pievēršot uzmanību tādām latviešu kaislībām kā sēņošana, makšķerēšana un līgošana. Vēl citi Gaismas parazīti rādīs kā vairot, dalīt un dalīties gaismā.
Vairāki iepriekšminētie personāži un objekti atradīsies tiešā mijiedarbībā ar festivāla apmeklētājiem, rosinās piestāt uz mirkli un padomāt, restaurēs romantiskas sajūtas un atgādinās arī par sirdsapziņām.

Intensīvās Radošās Darbnīcas ir efektīva un reāla studiju metode, tā ir iespēja studentiem strādāt komandās ne tikai savā starpā, bet arī tikties ar tādiem rīdziniekiem-ekspertiem kā pilsētas arhitektu Jāni Dripi, Vecrīgas arhitektūras pētnieku Pēteri Blūmu, sociālantropoloģi Aivitu Putniņu un viņas lekciju par gaismas nemateriālo dabu, Guntara Ruskuļa stāstu par Vecrīgas apkaimi, LU Cietvielu fizikas institūta zinātnieku Aivaru Vembri.
Radošās Darbnīcas dalībnieki - 29 Dizaina nodaļas Vides mākslas un Funkcionālā dizaina katedru studenti un 7 docētāji- Ingūna Elere, Barbara Ābele, Jānis Andris Osis, Sandra Levāne, Ervins Pastors, Henrijs Sinkevičs, Juris Krūmiņš.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu gaismas instalācijas un performances- Esi starā, Gaismoņi un Parazīti, kopā 12 gaismas objekti gaidīs Jūs Vecrīgā - Pils laukumā, Torņa un Aldara ielās festivāla norises laikā!


Sagatavoja:
Ingūna Elere, LMA docente, 29565554,
Barbara Ābele, LMA asociētā profesore, 29153500,