Meklēt
Izvēlne

LMA IZSLUDINA PIETEIKŠANOS STARPTAUTISKAI VASARAS SKOLAI – LATVIEŠU TAUTAS MĀKSLA

Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru piedāvā studentiem un akadēmiskam personālam no ārzemju augstskolām iepazīt LATVIEŠU TAUTAS MĀKSLU. Starptautiskā vasaras skola norisināsies no šī gada 27. jūnija līdz 6. jūlijam. 

TAUTAS MĀKSLA atspoguļo tautas dzīvesveidu, kultūru, pasaules uztveri un noteiktā laika estētiskos ideālus, tā ir konstruktīvi dekoratīva, tās priekšmeti ir saimniecībā lietojami un ar estētisku vērtību.  Vasaras skolas formāts ļaus iepazīt Latvijas kultūru un nozīmīgus Latvijas mākslas piemērus Eiropas mākslas kontekstā, iepazīties ar muzeju kolekcijām galvaspilsētā – Rīgā un reģionos – Siguldā, Turaidā, Rundālē, Bauskā un Jelgavā. Piedāvājam mūsu dalībniekiem praktisko keramikas darbnīcu, kur būs iespēja izveidot dažus tradicionālos māla keramikas priekšmetus un izmēģināt dažādus "vecos" apdedzināšanas veidus. Kombinētā pieeja šim procesam, miksējot teorētiskās zināšanas ar radošu darbu sniegs skolas dalībniekiem jaunu pieredzi, zināšanas un praksi.

Piedāvātā programma būs interesanta mākslas un dizaina, arhitektūras, kultūras mantojuma un mākslas vēstures studentiem un akadēmiskajam personālam.

Par sekmīgu dalību vasaras skolā dalībnieki saņems sertifikātu - 3 ECTS

Kas var piedalīties konkursā uz stipendiju?

Konkursā uz stipendijām (kopā 10 stipendijas) var piedalīties studenti un akadēmiskais personāls no 43. Valstīm: Amerikas Savienotām Valstīm, Austrijas, Azerbaidžānas, Beļģijas (Valonijas-Briseles federācijas), Bulgārijas, Čehijas, Dienvidkorejas, Ēģiptes, Francijas, Gruzijas, Horvātijas, Igaunijas, Indonēzijas, Islandes, Itālijas, Izraēlas, Japānas, Kazahstānas, Kipras, Kirgizstānas, Ķīnas Tautas Republikas, Meksikas, Moldovas, Mongolijas, Peru, Polijas, Slovākijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Tadžikistānas, Turcijas, Turkmenistānas, Ukrainas, Ungārijas, Uzbekistānas, Vācijas, Vjetnamas, Namībijas, Senegālas, Etiopijas, Gvinejas – Bisavas un Fidži.

Vērtēšana: Kandidātu atlase notiek konkursa kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketas saturu un motivāciju. Galīgo lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņem Valsts izglītības attīstības aģentūras vērtēšanas komisija.

Stipendija sedz: izmitināšanu (studentu hostelis),  ēdināšanu (2x/dienā), lekcijas, seminārus, mācību ekskursijas un programmā paredzētās kultūras aktivitātes. Stipendija nesedz ceļojuma, vīzu un apdrošināšanas izmaksas. Dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi no izcelsmes valsts uz Latviju (Rīga, Latvijas Mākslas akadēmija).

Pieteikšanās termiņš: 1. februāris – 1. aprīlis.

Pieteikumā jāiekļauj:

  1. Pieteikšanās anketa;
  2. Studenta statusa apliecinājums;
  3. CV;
  4. Pases kopija;
  5. Angļu valodas zināšanu apliecinājums (ja ir);
  6. Motivācijas vēstule.

Pieteikumus nosūtīt uz e-pastu: 

Vasaras skolas organizatori e-pastā informēs visus dalībniekus par konkursa rezultātiem.

Kontaktinformācija:
Asoc.prof. Jevgēnija Loginova
Tel.: (+371)29774138

Projektu līdzfinansē: