Meklēt
Izvēlne

LMA KUGAS MĀJĀ NORISINĀS STARPTAUTISKS KERAMIKAS MĀKSLAS SIMPOZIJS ‘RITUĀLS 2021”

No 2021. gada 27. augusta līdz 4. septembrim Ikšķilē, Jāņa Kugas mājā notiek LMA Keramikas katedras rīkots starptautisks keramikas mākslas simpozijs ‘Rituāls 2021’.

Kopš 2001. gada Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra rīko starptautiskus radošus projektus. Starptautisko projektu mērķis ir uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas pedagogiem un augstskolām. Šogad simpozijā piedalās 17 mākslinieki un mākslas augstskolu studenti no Eiropas – Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Francijas un Latvijas. Programmu pavada radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.

Simpozija nosaukums ‘Rituāls’ atklājas caur radošā darba īstenošanas procesiem, – idejas piefiksēšanas un īstenošanas, materiāla un mākslinieciskajām iecerēm, eksperimentiem, malkas cepļa kurināšanas un cepļa atvēršanas svētkiem. Rituāls kā šamanisks piedzīvojums!

LMA Jāņa Kugas mājā, katru gadu notiek studentu vasaras plenēri. 2007. gadā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LMA atbalstu tika uzbūvēts īpašas konstrukcijas „buro-box” keramikas malkas ceplis. Keramikas materiāla apdedzināšana ceplī notiek līdz 1300C grādiem,  tradicionāli šādu apdedzināšanas tehniku izmanto Austrumos, īpaši populāra tā ir Japānā un Ķīnā. Malkas atklātās uguns apdedzinājums piešķir keramikai īpašu šarmu un dažnedažādus interesantus efektus.  

Aicinām interesentus sestdien, 2021. gada 4. septembrī no pl. 11.00 līdz 15.00 uz cepļa atvēršanas svētkiem Ikšķilē, J.Kugas ielā 11.