Meklēt
Izvēlne

LMA MAĢISTRANTŪRAS DIPLOMANDU IZSTĀDE „PERSPEKTĪVA”

No 2011. gada 10. septembra līdz 1. oktobrim RISEBA Mediju telpā apskatāma jau trešā Latvijas Mākslas akadēmijas diplomandu izstāde, kurai šogad dots nosaukums „Perspektīva". Izstāde tiek veidota sadarbībā ar Rīgas Starptautisko biznesa un administrācijas augstskolu. Atbalsta ABLV Charitable Foundation.

Šī gada diplomandu izstādē skatāmi maģistra programmas absolventu darbi, kas pārstāv visas LMA nozares (Vizuālo, Vizuāli plastisko, Dizaina, Audio-Vizuālo mediju un Mākslas zinātnes). Lai veidotu visaptverošu ieskatu LMA darbības virzienos, izstādē tiek eksponēti pārliecinošākie absolventu darbi, kuri tika izvēlēti pēc žūrijas vērtējuma.
Izstādes vienojošais elements ir vairākas perspektīvas, kas veido savstarpēji saistītu sadarbības tīklu. Pirmkārt, tie ir darbi, ko radījuši jaunie mākslinieki, būdami savas radošās attīstības sākumposmā. Šajā izstādē absolventi apliecina savu talantu plašākai sabiedrībai un piesaka sevi kā perspektīvus māksliniekus.
Par nākamo tīkla posmu uzskatāma savstarpējā LMA un RISEBAS augstskolu sadarbība, kas perspektīvā var kļūt par daudzsološu projektu, nodrošinot abpusēju pieredzes un iespēju apmaiņu. Telpas un vides vienojošais ietvars ļauj izstādes norises vietai kļūt par jaunu kultūrobjektu, nodrošinot jaunu elpu industriālās vides atdzimšanai.
Tiek veidots selektīvs 2011. gada LMA vizuālais tēls, kas atļaujas mainīt kādus priekšstatus par atsevišķas sfēras specifiku, veicot mākslas valodas transformāciju no ierastā uz plašāka uztveres kairinājumu diapazona uzsvēršanu. Līdzās tam tiek ļauts atpazīt klasiskas mediju izpausmes, kas neizkāpj no plaknes robežām. Vienuviet vizuālās mākslas darbiem diplomandu izstādē pirmo reizi būs iespējams iepazīties ar mākslas zinātnieku teorētiskajiem pētījumiem, apejot ierasto izstādes formātu.
Izstādē piedalās: Anna Afanasjeva, Kristīne Avotiņa, Kristīne Guršpone, Marta Jurjāne, Neonilla Medvedeva, Ilze Smildziņa, Sanda Undzēna, Agita Ādmidiņa, Ginta Rubeze, Vineta Priste-Kārkla, Kristīne Zilgalve, Sanita Balode, Agnese Vanaga, Laura Sarkane, Baiba Bērziņa-Skrīvere, Indra Miklāva, Vita Radziņa, Elīna Rožkalne, Rolands Vēgners, Mārtiņš Vītols, Dace Kušķe, Mārcis Ābele, Artūrs Arnis, Raimonds Kalējs, Antra Priede, Anna Rijkure-Avrameca, Andra Silapētere, Ramona Buša-Virtmane, Linda Vēbere, Inese Zelmane.
Nokļūšana uz izstādi ar 3. un 13. autobusu, izkāpšana pieturā Lauksaimniecības mašīnu rūpnīca, tālāk sekot norādēm. Kā arī pa veloceliņu, kas ved pāri Vanšu tiltam līdz luksoforam, tālāk sekot norādēm.

Izstāde apskatāma:
11.09.2011. - 01.10.2011.
RISEBA Mediju telpā, Ūdens ielā 6, Rīgā (bijušās Grīvas mēbeles telpās)
Izstādes darba laiki:
O., T., C., P., S., 12:00 - 19:00
Pārtraukums: 14:30 - 15:00
Bezmaksas ieeja

Izstādes scenogrāfijas autors: Kristians Brekte
Vizuālā tēla autore: Inga Ģibiete
Izstādes kuratore: Antra Priede
Tel.: 28350287
E-pasts: