Meklēt
Izvēlne

LMA MODES SKATĒ PASNIEGTA BALVA PAR ILGTSPĒJĪGĀKO TĒRPA DIZAINU

30.⁠ ⁠maijā VEF kvartāla “Vasarnīcā” jau 31. Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) modes skates noslēgumā tika pasniegta “AJ Power Recycling” balva par radošāko un ilgtspējīgāko kolekcijas “Atdzimšana” tērpu. Konkursa ietvaros balvu – iedvesmas un pieredzes ceļojumu uz starptautisko konkursu “International Festival of Fashion, Photography and Accessories” Francijā saņēma LMA Modes dizaina katedras 3. bakalaura kursa students Nils Alencevičs.

“Veikalā pirkts audums ir garlaicīgs. Dizaineri, kas to saprot, savās kolekcijās veicina jaunas inovācijas un jaunu tehniku attīstību tekstila izstrādē un pārstrādē. Šie tekstila izgudrojumi padara tērpu piesātinātāku, ar savu pievienoto vērtību. Sadarbībā ar "AJ Power Recycling" radīju tērpu, izmantojot trīs lietussargus, pārgājienu somas muguras stiprinājumu un 2x1,5 metru aizkaru, kas piegriezti bezatlikuma tehnikā. Manā mākslinieciskajā vīzijā mode slēpjas ikdienišķos priekšmetos,” savu konkursā radīto tērpu raksturo Nils Alencevičs.

Jaunā talantīgā dizainera radītais tērps gan publiskajā balsojumā, gan Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēku un “AJ Power Recycling” žūrijas kopējā balsojumā ieguva augstāko vērtējumu. “Esam patīkami pārsteigti par jauno dizaineru izdomu, darbaspējām un radošumu. Katrs tērps bija pārdomāts, un katram māksliniekam ir spēcīgs, unikāls rokraksts. Esmu pārliecināta, ka, turpinot mūsu sadarbību ar LMA, radīsies vēl daudz jaunu ilgtspējīga dizaina risinājumu. Ir pēdējais laiks atgriezt mūsu apģērbu izvēli pārdomātā virzienā, kad radām lietas, ko mums patīk lietot ilgi un kas kalpo ilgi. Mums ir iespēja sadarboties ar šo drosmīgo paaudzi, kas ir patiesi ieinteresēta mainīt pasauli,” stāsta Solveiga Grīsle, “AJ Power Recycling” valdes locekle.

Aktualizējot ilgtspējīgu mākslas darbu un dizaina radīšanu, šī gada skatē īpaša uzmanība tika pievērsta tekstilizstrādājumu otrreizējai izmantošanai. Kolekcijas "Atdzimšana" ietvaros tērpi ir 100% radīti no tekstila konteineros nodotajiem izejmateriāliem un to autori ir jaunie un talantīgie dizaineri Zaiga Brutāne, Vitālijs Kondraščuks, Nils Alencevičs, Krišjānis Brasliņš, Letīcija Orlova un Marta Laure. Arī LMA Modes skates oficiālie T krekli tapuši no tekstila šķirošanas konteineros rūpīgi atlasītiem krekliem, kas iztīrīti apģērbu tīrītavā “Irve” un apdrukāti, tādējādi ar dizaina palīdzību dodot tiem otru dzīvi.