Meklēt
Izvēlne

LMA rektora Alekseja Naumova un prorektora Kristapa Zariņa vizīte Honkongā

No 2014. gada 1. līdz 7. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs un prorektors Kristaps Zariņš viesosies Honkongā, Ķīnā, kur piedalīsies starptautiskā dizaina izglītības konferencē “DesignEd Asia”, kā arī atklās izstādi “Riga and World Cities. Live Painting”

Starptautisko dizaina izglītības konferenci “DesignEd Asia” rīko Honkongas Politehniskā institūta Dizaina skola, Honkongas Dizaina institūts (Hong Kong Design Institute) un Honkongas Dizaina centrs (Hong Kong Design Centre). Konferences mērķis ir radīt starptautisku platformu, kur dizaineriem un dizaina izglītības veidotājiem sastapties un dalīties ar zināšanām, pieredzi un uzskatiem.  Šogad konferencē pamattēmu loku veido amatniecības, uzņēmējdarbības, mijiedarbības, ilgtspējas, eksperimentālas darbības un dizaina attiecību jautājumi.

Aleksejs Naumovs un Kristaps Zariņš gleznos Honkongu plenērā un papildinās izstādes “Riga and World Cities. Live Painting” ekspozīciju. Ekspozīcijā aplūkojamajos darbos atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās. Pēc Honkongas Mākslas muzeja uzaicinājuma, mākslinieki gleznos plenērā uz muzeja balkona, no kura paveras skats uz Viktorijas ostu.

Vizītes ietvaros paredzēta tikšanās ar Honkongas Politehniskā institūta Dizaina skolas dekānu prof. Cēsu de Bontu (Cees de Bont). Honkongas Politehniskā institūta Dizaina skola dibināta 1964. gadā un ir viena no izcilākajām dizaina izglītības iestādēm pasaulē.