Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTI AICINA UZ APĢĒRBA "UPCYCLING" DARBNĪCĀM TIRDZNIECĪBAS CENTRĀ “SPICE”

20. aprīlī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 tirdzniecības centra “Spice” lielajā ātrijā ikvienam būs iespēja izmēģināt prasmes un ļauties radošajai brīvībai apģērbu otrreizējas izmantošanas jeb UPCYCLING darbnīcās. Pavasara darbnīcas taps sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes dizaina specialitātes studentiem un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu “AJ Power Recycling’’.

Ja skapī putekļus krāj sen aizmirsta džinsa jaka, T krekls, bikses, naģene vai kāds cits apģērba gabals - tam var dot otro dzīvi un izveidot unikālu stila papildinājumu. Ikvienam interesentam LMA jauno dizaineru vadībā būs iespēja uzlabot savu apģērbu, to apzīmējot, pāršujot, apkniedējot, apdrukājot vai kā citādi pārveidojot. Darbnīcu apmeklētāji ir aicināti līdzi ņemt arī savus apģērbus, kam darbnīcu laikā varēs piešķirt otro dzīvi. Limitētā skaitā būs iespēja arī izvēlēties un pārveidot apģērba gabalus, kas savākti no “AJ Power Recycling” tekstila konteineriem un iztīrīti ķīmiskajā tīrītavā. Sīkāka informācija t/c “Spice” FB eventā.

“Mācību procesā akadēmijā patērējam diezgan daudz tekstila, un Modes dizaina nodaļā ir pieejami dažādu uzņēmumu ziedotie audumi. Apziņa, ka saviem darbiem un radošajiem projektiem izmantojam kādam vairs nevajadzīgo, nedaudz nomierina sirdsapziņu. Ir saprotama cilvēku vēlme pēc kaut kā jauna, tāpat arī gribas sevi iepriecināt ar kādu stilīgu akcentu, bet reizēm pietiek radoši pieiet jau esošajam. Darbnīcā plānojam iepazīstināt cilvēkus ar vairākiem veidiem, kā atjaunot un dot otro dzīvību apģērbam, kuru grasījāties vienkārši izmest,” stāsta LMA 4. kursa studentes Alise Paškovska, Džeina Lubāne un Dārta Sprukule.

Kā ziņots iepriekš, “AJ Power Recycling” un LMA ir noslēguši sadarbības līgumu, kas paredz, ka “AJ Power Recycling” nodrošina LMA ar nepieciešamo tekstilu studentu vajadzībām no tekstila šķirošanas konteineriem, dalību LMA rīkotajās aktivitātēs studentu izglītošanai, ilgtspējas partnerību LMA modes skatē, Dizaina Dienu izstādē, kā arī LMA studentu dalību citos “AJ Power Recycling” organizētajos pasākumos.