Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTI PIEDALĀS INICITĪVAS “EUROFABRIQUE” STARPTAUTISKAJĀ DIZAINA NOMETNĒ

Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares studentes Patrīcija Krongorne, Lauma Norniece, Ieva Sarksņa, Elvīra Beķere kopā ar LMA Attīstības un komunikācijas daļas vadītāju Jāni Gailīti no 5. līdz 10. februārim piedalījās EuroFabriques Design Camp 2024 pasākumā, kuru rīkoja "Le Signe" Nacionālais grafikas centrs Šomonā (Chaumont), Francijā.

Starptautiskā dizaina nometne kopā pulcēja studentus no dažādām Eiropas mākslas akadēmijām, kuri kopā ar pieredzējušiem dizaineriem un kultūras organizācijām piedalījās nedēļu garā radošo darbnīcu programmā. Šo darbnīcu mērķis ir caur debatēm un kolektīvu radošu praksi izpētīt un atrast kopējās un individuālās identitātes Eiropas valstu starpā, piemēram, tādām tēmām kā valoda, viesmīlība, klimata un vides krīze, folklora u.c.

Šī bija jau trešā radošā darbnīca, kura notika EuroFabrique projekta ietvaros. Projekts tika uzsākts 2022. gada februārī ar Francijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē un AndÉA – Nacionālās mākslas un dizaina augstskolu asociācijas (Francijā) veidoto radošo darbnīcu Grand Palais Ephémère izstāžu telpās, Parīzē, kam turpinājums sekoja pērnā gada nogalē Rumānijas pilsētā Klužā-Napokā. Radošās darbnīcas ikreiz kopā pulcē vairākus simtus studentu, radošo profesionāļu no dažādām radošo industriju – kino, teātra, mūzikas, vizuālās mākslas un dizaina nozarēm.

Eurofabrique iniciatīva veicina starptautisko sadarbību, mobilitāti, radošumu un inovāciju rašanos Eiropas mākslas un dizaina izglītības jomā, radot platformu, kurā studenti un pasniedzēji var kopīgi pētīt un attīstīt dizaina un mākslas jomas Eiropas mērogā.

Projekta īstenotāju konsorciju veido: Francijas Nacionālā mākslas un dizaina augstskolu asociācija, Cerveiras Mākslas Biennāles fonds, Portugālē, Transilvānijas radošo industriju klasteris, Rumānijā, “Le Signe”, Nacionālais Grafikas centrs Šomonā, Francijā.

Eurofabrique finansē: Eiropas Savienības programma – Radošā Eiropa.