Meklēt
Izvēlne

LMA STUDENTU FOTOIZSTĀDE 'MILLENNIALS'

Izstāde ir veidota kā likumsakarīgs studentu un mākslinieka un fotogrāfa Normunda Brasliņa Latvijas Mākslas akadēmijā ieviestā un četru gadu garumā vadītā studiju kursa “Praktiskā foto apmācība māksliniekam” koprezultāts, kas apliecina fotogrāfijas tiesības būt par patstāvīgu vizuālās mākslas mediju. Izstāde ir tapusi no studentu sadarbības un patstāvīgā darba un nav veidojusies kā iepriekš izplānots projekts.

Millennials ir studentu paaudze, ko vieno uzaugšana digitālajā laikmetā, kurā attēlus iespējams iegūt ikvienam jebkad un zibenīgi – viena klikšķa attālumā. Studiju kursa ietvarā studenti iepazīstas ar noslēpumu, kuru šī paaudze dinamiskā un vizuāli pārsātinātā laika diktēto nosacījumu dēļ vēl nepārzina. Tas ir analogās fotogrāfijas tehniskais noslēpums, kas atklājas ilgstošā un sarežģītā procesā. Tajā svarīga ir gaisma, vide, modelis un kamera, visu šo elementu savstarpējā mijiedarbībaGalveno lomu studiju uzdevumos spēlē improvizēta vide, spēja tai pielāgoties un katra jaunā mākslinieka individuālais skatījums un režija. Apzināti netiek izmantota fotostudija un tajā pieejamais profesionālais aprīkojums.

Izstādē galvenokārt ir pārstāvēts portreta žanrs, kas atklāj gaismas, vides un telpas savstarpējo saspēli, vienlaikus tverot psiholoģisko noskaņu gradāciju. Fotogrāfijas ir uzņemtas gan analogajā tehnikā ar šaurfilmu un platfilmu kamerām, gan arī digitālajā tehnikā.

Izstāde apvieno 33 studentu darbus un ir apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva foajē no 15. februāra līdz 4. martam.

Izstādes darba laiks:
P., O., T., C., P. 11:00 – 18:00
Ieeja bezmaksas