Meklēt
Izvēlne

LMA tekstilmākslas studentu darbu izstāde Mākslas stacijā Dubulti, no 1.marta

Mākslas stacijā Dubulti (Dubultu dzelzceļa stacija, Jūrmala) 1. martā tiks atklāta izstāde "Studentu dienasgrāmatas III", kas šoreiz būs veltīta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas nodaļas studentu darbiem.

Projekts tiek izcelts kā unikāls ar to, ka skatītājs redzēs ne vien izstādi, bet varēs vērot un piedalīties atvērtajās darbnīcās visu izstādes laiku – katru dienu kāda no autorēm strādās izstāžu zālē, turpinot eksponēto darbu, stāstot par materiāliem, tehniskajiem paņēmieniem un idejas dzimšanu. Projekts akcentēs tekstildarbam tradicionāli raksturīgo atvērto struktūru, neatņemamo "rokdarba" klātbūtni un laikmetīgās tekstilmākslas materiālu, tehniku un stāstu pārsteidzošo daudzveidību. Pasākumu grafiks atrodams izstādes "Facebook" lapā.

LMA pozicionē Tekstilmākslu kā starpdisciplināru jomu, kurā iespējams darboties kā mākslas, tā dizaina laukā. Tekstilmākslas katedras vadītāja Ieva Krūmiņa aicina ieraudzīt "autentiska tekstilmateriāla šarmu, īpašu iekšējo inteliģenci, kas piesaista redzi un citas sajūtas arī bez prāta konstruētām formulām". Viņa uzskata, ka svarīga ir prasme "sarunāties" ar materiālu, vienalga, dabisku vai industriāli ražotu, "kad mākslinieks izvelk no amorfās matērijas kaudzes tēlu".

Mākslas stacija "Dubulti" projektā "Studentu dienasgrāmatas III. Tekstils" aicinājusi topošās tekstilmākslinieces sarunāties arī ar telpu un veidot septiņas lielizmēra instalācijas, kurās no nelielām skicēm radušies monumentāli jaundarbi, bet vienā gadījumā pat konceptuāls veltījums padomjlaiku sekcijām. Ekspozīciju kopumā veido vairāk nekā trīsdesmit darbi. Kuratore Inga Šteimane ir aicinājusi katru izstādes dalībnieci atrast sava darba turpināmo aspektu, kas tiks parādīts atvērtajā darbnīcā. Izstādes stāstu veido divas galvenās tēmas: gatavo un sociāli uzlādēto materiālu ienākšana tekstilmākslā līdzās tradicionālajiem materiāliem un identitātes hibrīdi, kuros dažādās proporcijās un mutācijās atrodami patriarhāli mīti un dzimumu lomu kritika.

Projekta mākslinieces – Kintija Avena, Sabīne Azlauska, Lilita Bauģe, Elīne Buka, Theresa Büchle, Daniela Djubina, Laura Dzērve, Katrīna Eihe, Ilze Erba-Brenholma, Santa Grigus, Līva Ikkerte, Diāna Janušone-Bojāre, Elīza Kristīne Kleine, Kristīne Kligina, Elizabete Klints, Maruta Konceviča, Diāna Kokorēviča, Lauma Kokorēviča, Kristīne Krastiņa-Indāne, Maija Kupča, Kristīne Kutepova, Santa Leimane, Ella Mihailova, Tatjana Nežberte, Agnese Ondzule, Šarlote Paškevica, Annele Slišāne, Guna Stikāne, Iveta Šmita, Maryllis Teinfeldt, Agnese Tukāne.

Izstādes kuratores – Ieva Krūmiņa, Inga Šteimane.

Izstāde aplūkojama līdz 22. aprīlim. Ieeja bez maksas.