Meklēt
Izvēlne

LMA Tekstilmākslas studentu un pedagogu izstāde "Šķiedras atkarīgie"

6. oktobrī Valmieras muzeja Izstāžu namātika atklāta LMA Tekstilmākslas studentu un pedagogu izstāde "Šķiedras atkarīgie". Valmieras muzejā ekspozīcija būs skatāma līdz 30. oktobrim. Māksla ir domāšana. Tekstilmāksla ir domāšanas materializācija šķiedrās.

Skola piedāvā programmu, pedagogi programmai pievieno savu pieredzi, idejas, attieksmi un redzējumu. Studenti nāk ar savām ambīcijām, cerībām, idejām un vēlmi tās materializēt. Pedagogu un studentu savstarpējā sadarbībā un mijiedarbībā rodas ne tikai mācību darbi, bet arī mākslas fakti, kurus vērts parādīt ārpus Mākslas akadēmijas sienām.

Par izstādes „seju” kļuva zirneklis, kura šķiedras izgatavošanas un aušanas prasmei cilvēcei vēl nav izdevies pat pietuvoties, un kuram indiāņu mitoloģijā pieder pasaules radītāja nopelni (jo viņš, diedziņā šūpodamies, nolaidās no debesīm un noauda pa-sauli, kurā mēs visi tagad dzīvojam). Arī tekstilmākslinieki rada savu pasauli, kura ir gan plakana, gan telpiska, krāsaina vai melnbalta, gaisīgi caurspīdīga, mīksta vai raupji asa, piepildīta ar globāli jaudīgu ideju vai gluži privātām pārdomām par dzīvi. Skatītāji ir aicināti paviesoties topošo tekstilmākslinieku un viņu pedagogu radītajās pasaulēs.