Meklēt
Izvēlne

LMA TĒLNIECĪBAS SPECIALITĀTES STUDENTI UN PASNIEDZĒJI PIEDALĀS STARPTAUTISKĀ MEISTARKLASĒ PORTO

Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības specialitātes studenti un pasniedzēji no 6. līdz 10. maijam piedalās starptautiskajā meistarklasē Porto, projekta YES | "Young European Sculpture" ietvaros. Meistarklase tiek organizēta sadarbībā ar Interecycling, uzņēmumu, kas pārstrādā materiālus no elektrisko un elektronisko atkritumu iekārtām.

Šīs meistarklases mērķis ir pārdomāt "pēcpatēriņa ainavas" un eksperimentēt ar dažādām skatīšanās un domāšanas pieejām par ainavu, balstoties uz ekocentriem, atkritumu poligoniem, objektiem un fragmentiem ainavās.

Dalībnieki būs iesaistīti vairākās darbnīcās ar tematiskiem virzieniem, ko vadīs vadošie mākslinieki un eksperti no Portugāles un citām valstīm. Darbnīcas ietvers tēlniecību, materiālu narratīvus, ķermeņa un materiāla attiecības, kā arī fragmentu un objektu transformācijas. Pasākums sniegs iespēju ne tikai apgūt jaunas prasmes un tehniskos paņēmienus, bet arī kopīgi strādāt pie kolektīviem mākslas darbiem, kas tiks eksponēti pēc meistarklases noslēguma.

"Šī ir lieliska iespēja mūsu studentiem ne tikai paplašināt savas radošās prasmes un zināšanas, bet arī veidot starptautiskas sadarbības un pētniecības tīklus," uzsver Tēlniecības specialitātes vadītājs Gļebs Panteļejevs.

Meistarklases programma ietver vairākas darbnīcas, kas veltītas materiālu pārstrādei, atkritumu mākslai un tēlniecībai. LMA pārstāvji piedalīsies gan kā dalībnieki, gan pasniedzēji, piedaloties dažādās darbnīcās un diskusijās.

Par projektu YES | "Young European Sculpture"

Projekta mērķis ir apvienot četras Eiropas mākslas un dizaina augstskolas no Francijas, Itālijas, Latvijas un Portugāles vienotā pedagoģiskā programmā, izstrādājot kopīgu studiju programmu tēlniecības jomā. Projekts paredz pētīt mūsdienu tēlniecības Eiropas kontekstus, jo īpaši ilgtspējīgas prakses, publiskās telpas, tostarp virtuālās telpas un sociālās prakses tēmas.

Projekts tiek īstenots ar ERASMUS+ programmas atbalstu un finansēts no Eiropas Savienības. Projekta vadošais partneris ir École supérieure d'art et de design TALM-Tours / TALM Mākslas un Dizaina skola Tūrā, sadarbojoties ar Accademia di Belle Arti di Carrara, Universidade do Porto un Latvijas Mākslas akadēmiju.

Plašāka informācija par meistarklasi un projekta YES | "Young European Sculpture" notikumiem ir pieejama mājas lapā www.yesculpture.eu.