Meklēt
Izvēlne

LMA VIESOSIES LIETUVIEŠU ILUSTRATORE LINA ITAGAKI

14. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas 3. stāva vestibilā ar lekciju par savu radošo darbību uzstāsies lietuviešu komiksu māksliniece un ilustratore Lina Itagaki (1979).

Lina 2014. gadā ir beigusi Viļņas Mākslas akadēmijas Grafikas katedru, bet pirms tam saņēmusi bakalaura grādu ekonomikā Christian University, Japānā. 2015. gadā māksliniece saņēmusi balvu grāmatu mākslas izstādē Illustration and books 2015 Viļņā un TOP 10 illustrators balvu COW International Design Festival Ukrainā.

Sadarbībā ar autori Jurgu Vili, māksliniece 2017. gadā radījusi savu pirmo grafisko noveli "Sibīrijas haiku", kuru latviešu valodā izdevusi izdevniecība "Liels un mazs". Tas ir komiksa valodā izstāstīts stāsts par 1941. gada 14. jūnija deportāciju Lietuvā, ko piedzīvo lauku pagasta vecākā ģimene. Agrā 1941. gada jūnija rītā dusmīgi karavīri iztriec lietuviešu zēnu Aļģi un visu viņa ģimeni no gultām un pavēl gatavoties tālam ceļam. Tā daudzi jo daudzi lietuvieši pret savu gribu dodas uz Sibīriju. Kādēļ viņus ved projām? Par kādiem noziegumiem? Kur tā Sibīrija ir? Neskaitāmi jautājumi jaucas Aļģim pa galvu. Tur, tālajā un skarbajā zemē, viņa ģimene cenšas izdzīvot, ēdot sasalušus kartupeļus, zupu pasālot ar asarām un sirdi sildot ar dziesmām.

"Sibīrijas haiku" grafiskās noveles skaudrais, bet patiesais un vienlaikus sirsnīgais stāsts un ilustrācijas uzrunā lasītājus visur pasaulē un abas tā autores saņēmušas apbalvojumus gan Lietuvā, gan prestižas literatūras balvas Eiropā, piemēram, Deutscher Jugendliteraturpreis Jugendbuch 2021. gadā.

Iepazīties ar Linas darbiem iespējams šeit un izlasīt interviju ar "Sibīrijas haiku" autorēm iespējams šeit