Meklēt
Izvēlne

Logotipu konkurss

Jums ir iespēja izvaidot skici, kas kļūs par aģentūras galveno , oficiālo logotipu. Logotipa uzmetumam, ko izveidosiet, jāsimbolizē sieviešu un vīriešu līdztiesības idejas. Ļaujiet vaļu iztēlei!

2010. gada jūnijā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā tika atklāta Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts.


Par mums

Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts jeb EIGE ir jauna Eiropas Savienības aģentūra, kas palīdz ES iestādēm un dalībvalstīm veicināt dzimumu līdztiesību, novērst diskrimināciju dzimumu dēļ un veicināt sabiedrības izpratni par dzimumu jautājumiem.
EIGE vāc un analizē datus par dzimumu jautājumiem, kā arī izstrādāt praktiskas metodes, jo īpaši tādas, kas ļauj dažādās politikas jomās iekļaut sieviešu un vīriešu redzējumu un vajadzības, veicināt labu praksi un ieinteresētību personu dialogu, apmainīties ar labas prakses piemēriem un veicināt ES pilsoņu izpratni par sieviešu un vīriešu līdztiesību.

EIGE atrodas Viļņā, Lietuvā

Par Logotipu konkursu

Jums ir iespēja izvaidot skici, kas kļūs par aģentūras galveno , oficiālo logotipu. Logotipa uzmetumam, ko izveidosiet, jāsimbolizē sieviešu un vīriešu līdztiesības idejas. Ļaujiet vaļu iztēlei!

EIGE izsludina logotipu konkursu, kurā savas spējas varēs parādīt grafiskās mākslas studenti un radoši cilvēki no visām Eiropas Savienības dalības valstīm. Svinīgā atklāšana, kas notika 2010. gada 20. jūnijā Viļņā, EIGE paziņoja par konkursa sākšanos. 2010. gada rudenī uzvarētāju, kā arī otrās un trešās vietas ieguvēju aicināsim ierasties Viļņā, kur atsevišķi notiks trīs oficiālas apbalvošanas ceremonijas.

Vai es varu piedalīties?

Dalība šajās konkursā varētu interesēt grafiskās mākslas studentus un mākslinieku, taču tajā var piedalīties ikviens Eiropas Savienības pilsonis no jebkuras ES dalībvalsts. Ja Jūs interesē un iedvesmo dzimumu līdztiesības jautājumi, šī ir iespēja to padarīt, izmantojot savas prasmes mākslas un grafikas jomā. Jums ir jābūt ES pilsonim. Vecumam nav ierobežojuma.

Kas man jādara?

Jums pēc paša ieskatiem izvēlēta tehnikā jāizveido Eiropas Dzimuma līdztiesības institūta galvenā, oficiālā logotipa skice. Savā darbā jums jāatspoguļo institūta galvenās darbības pamatidejas - sieviešu un vīriešu līdztiesība ES, taču šo tematu var interpretēt pēc saviem ieskatiem. Tomēr atceries, ka vārdu spēles, kas jūsu valodā ir viegli saprotamas, var būt grūti atveidojams citās valodās, tādēļ no tām labāk būtu izvairīties

• Darbam jāatbilst A4 standartam (210X297 mm)
• Jums jāiesniedz melnbaltas un krāsainas skices, kā ari tās negatīvs
• Iespējams, ka grafikas dizaineri veiks jūsu darba profesionālu pēcapstrādi.
• Jums jānorāda skices nosaukums vai virsraksts, kas raksturotu šo darbu, piemēram, kas jūs iedvesmojis izveidot tieši tādu logotipu.
• Lūdzu, neizmantojiet ģeogrāfisku karšu elementus.

Kā lai iesniedz savu skici?

Tas ir pavisam vienkārši. Savu darbu varat iesniegt elektroniski (konkursa tīmekļa vietnē) līdz 2010. gada 1. septembra plkst. 24.00 jeb pusnaktij pēc Centrāleiropas laika (GMT +2 stundas) Savu skici varat nosūtīt arī pa pastu uz adresi - Švitrigailos 11M, LT - 03228 Vilnius, Lietuva. Varat izmantot augstas izšķirtspējas digitālo attēlu (jpg. tif vai eps formātā) vai nosūtīt EIGE stingrā aizsargaploksnē ieliktu skices novilkumu uz papīra. Tomēr, ja iekļūsiet konkursa pēdējā kārtā, mēs lūgsim jūs atsūtīt arī skices elektronisku versiju.

Kā manu darbu vērtēs?

Labās skices izvēlēs objektīva žūrija.

Vispirms vērtēs skices oriģinalitāti, māksliniecisko kvalitāti un atbilstību Eiropas vērtībām. Pēc tam žūrija lems par to, cik veiksmīgi JUMS izdevies attēlot sieviešu un vīriešu dažādās lomas un nevienlīdzību, kas mūsdienās valda viņu starpā.
Neaizmirsti - jūs veidojat nākotnes pārmaiņas simbolu!

Kas darbojas konkursa žūrija?

Žūrijā darbosies EIGE un ekspertu foruma, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvji un Eiropas grafikas un komunikācijas eksperti. Žūrijas locekļu vārdi tiks publicēti tīmekļa vietnē.

Kas notiks, ja es uzvarēšu?

Konkursa labākā skice kļūs par EIGE oficiālo logotipu.

Uzvarētājs saņems balvu 1000 eiro, bet otrās un trešās vietas ieguvēji - attiecīgi 750 un 500 eiro apmērā. Visi trīs uzvarētāji varēs doties apmaksātā braucienā uz Viļņu, lai piedalītos trīs apbalvošanas ceremonijās, kas notiks 2010. Gada rudenī.

Otrās un trešās vietas ieguvēju skices saglabāsim turpmākiem aģentūras projektiem.

Iespējams, ka finansiāli skices izmatotas izstādēs, konferencēs vai citos pasākumos, kas sadarbībā ar EIGE tiks rīkoti ES valstīs, kā arī izstādīti mākslas galerijās, izmantos reklāmas materiālos, lāzeršovos utt.

Bet autortiesības un intelektuālais īpašums?

Iesniedzot skici, jums būs jāapliecina, ka esat to izstrādājis patstāvīgi un ka tā nav nelikumīgi nokopēta vai aizgūta no kāda cita. Konkursa uzvarētāji visas ar viņu skicēm saistībās autortiesības un intelektuālā īpašuma tiesības nodos EIGA. Tas nozīmē, ka EIGE varēs izmantot, tostarp arī savas vizuālās identitātes vadlīnijas.