Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijā notiks amerikāņu gleznotājas Rosas Ibarras atvērtā lekcija un radošā darbnīca

2013. gada 27. martā plkst. 11.00 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā (2. stāvā) notiks amerikāņu gleznotājas Rosas Ibarras atvērtā lekcija, kurā māksliniece stāstīs ne tikai par saviem iedvesmas avotiem, bet arī par mākslas nodarbībām, kuras viņa vadījusi ieslodzītajiem (gan vīriešiem, gan pusaudzēm), kā arī pacientiem, kas izārstējušies no vēža. Plkst. 14.00 Rosa Ibarra vadīs radošo darbnīcu Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem. 

Uz radošo darbnīcu studentiem līdzi jāņem nepabeigti vai nevejadzīgi akrila darbi, akrila krāsas, kā arī dažādas mežģīnes, dabas formas (kaltētas puķes, krāsaini, jūras apskaloti stikliņi utt). Mākslinieces vadībā studentiem būs iespēja apgūt dažādas jaunas tekstūras un novatoriskas virsmas apstrādes iespējas.

Vizītes laikā Latvijā māksliniece viesosies arī pusaudžu rehabilitācijas centrā „Strautiņi” un bērnu namā „Ziemeļi”.

Rosa Ibara ir dzimusi un augusi Puertoriko, bet vidusskolā gājusi Parīzē, Francijā. Mācīties gleznot viņa sāka jau bērnībā, tēva Alfonso Aranas, pazīstama puertorikāņu mākslinieka, uzraudzībā. Ibarra ir studējusi glezniecību un strādājusi gan Francijā, gan ASV. Ibarras darbi ir izstādīti dažādās galerijās Puertoriko un ASV, ieskaitot nesenās personālizstādes galerijā Square 1 Ņujorkā un Smita koledžas Mākslas muzejā Northemptonā, Masačūsetsā. Ibarra strādā galvenokārt eļļas tehnikā, savos lielformāta darbos iekļaujot arī jauktus materiālus kolāžas tehnikā. Latvijā Rosa Ibarra ir ieradusies par godu ASV programmai „Māksla vēstniecībās”, kuras ietvaros divas viņas gleznas ir izstādītas ASV vēstnieka rezidencē.

Mākslinieces lekcija un radošā darbnīca Latvijas Mākslas akadēmijā notiek ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu.

Gleznotājas mājaslapa: www.rosaibarra.com