Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmija notiks Rīgas Brāļu kapu ziedojumu akcija

LTV sadarbībā ar „Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fondu” turpina pērn 11. novembrī aizsākto Rīgas Brāļu kapu ziedojumu akciju, kuras mērķis savākt līdzekļus Rīgas Brāļu kapu memoriālā ansambļa restaurācijai. 

Pērn akcijas laikā tika piezvanīts teju 40 tūkstoši reižu, par šiem privātpersonu ziedojumiem un vairāku Latvijas pašvaldību līdzekļiem tika restaurēti un 29. oktobrī svinīgi atklāti 29 Zemgales un Kurzemes pilsētu ģerboņi, kas atrodas memoriāla Noslēdzošajā sienā.

Brāļu kapu autors tēlnieks Kārlis Zāle teicis: „Zelts nav nekas, darbs ir viss.” Liels darbs ir darāms līdz Brāļu kapu memoriālais ansamblis atgūs sākotnējo veidolu, skulpturālās grupas atkal būs spožas un baltas. Šī gada LTV un RBKL VMF mērķis ir savākt līdzekļus skulpturālās grupas „Māte Latvija” restaurācijai. Lai šos darbus paveiktu, ir nepieciešami 50 000 Ls. Savu atbalstu simboliskajam Mātes Latvijas tēlam var sniegt ikviens piezvanot 90006480 un ziedojot 1 Ls.

LTV un RBKL VMF akcija tiešraide notiks š.g. 10. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā plkst. 21.20. Akcijā piedalīsies, ar savu līdzdalību sniedzot atbalstu Brāļu kapu akcijai, jauniešu koris „Balsis”, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, vīru kopa „Vilki”, dūdu un bungu mūzikas grupa „Auļi”, Anmary. Sarunās par memoriālā  ansambļa vēsturisko, simbolisko un māksliniecisko vērtību piedalīsies vēsturnieki, zinātnieki, mākslinieki, restauratori, studenti, pedagogi, NBS amatpersonas, karavīri, karavīru ģimenes, Latvijas pašvaldību, sabiedrības pārstāvji, kas jūtas piederīgi un atbildīgi par vēsturiskā mantojuma un piemiņas saglabāšanu.

Raidījumu vadīs LTV žurnālists Jānis Geste.