Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas aulā skatāma profesora Daiņa Lesiņa personālizstāde "Noon"

No 2012. gada 9. novembra līdz 29. novembrim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras vadītāja profesora Daiņa Lesiņa personālizstāde „Noon”, kuru veido pēdējā pusgadā tapušo figurālo darbu kolekcija.

Tulkojumā no angļu valodas „noon” nozīmē dienas vidu, dienvidu. Izpratne par „noon” var tikt atklāta trīs dažādos, bet savstarpēji saistītos veidos – kā laiks, telpa un sajūta.

Dienas vidus (pusdienas laiks) – saule ir visaugstāk, debesis ir viszilākās, gaismas kļūst spilgtas, ēnas kontrastainas, figūras zaudē apjomu, izceļot to kontūras. Tas ir laiks, kad ir jāapstājas un jāizvērtē noietais pusceļš, lai jaunā ritmā varētu iet tālāk... Māksliniekam tā ir asociācija ar sauli, tveici, eksotiskiem augļiem un ceļojumiem uz dienvidiem. Vidusjūras tirkīzzilais ūdens iedvesmo, lai radītu jaunas formas, kuras tapušas uzslāņojoties un transformējoties kultūrvēsturiskajam mantojumam. Figūras un figūriņas ir personificējami laikabiedru tēli. Darbu tapšanā ir izmantoti dažādi keramikas materiāli: māls, akmensmasa, porcelāns un kaula porcelāns, ar gravētām faktūrām, spilgtām glazūrām, īpašām apdedzināšanas tehnikām.

Dainis Lesiņš ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu. Akadēmijā strādā par pasniedzēju kopš 1989. gada un kopš 2000. gada ir Keramikas katedras vadītājs. 2008. gadā ievēlēts par profesoru. Studējis Mākslas akadēmijas doktorantūrā, izstrādājot promocijas darbu par tēmu „Redukcijas apdedzinājums”. Regulāri piedalās izstādēs un simpozijos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Somijā, Zviedrijā, Francijā, Polijā, sarīkojis vairāk kā desmit personālizstādes.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Pārtraukums: 14.30 - 15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aula
Kalpaka bulvāris 13, Rīga