Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas dienas

No 7. līdz 22. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā, Kalpaka bulvārī 13, apskatāma izstāde „ Mākslas akadēmijas dienas". Līdzīgi kā pagājušajā gadā, aulā izstādīti visu 14 apakšnozaru studentu darbi, šoreiz Rīgā eksponēti arī Rēzeknes filiāles audzēkņu radošais sniegums.

Līdzīga izstāde aprīļa sākumā bija apskatāma arī pērn, kad pirmo reizi LMA aulā tika izstādi visu 14 apakšnozaru - glezniecības, grafikas, tekstila, tēlniecības, stikla, keramikas, modes mākslas, funkcionālā dizaina, vides mākslas, metāla dizaina, vizuālās komunikācijas, scenogrāfijas, restaurācijas un mākslas zinātnes - studentu darbi. Pagājušo gadu bija skatāma arī Lizetes Murovskas filma „Pasaules lielākais koris", kas tapa UNESCO un LMA sadarbības projekta laikā. Šogad skatītāji var aplūkot cita UNESCO un LMA projekta darbus - mozaīkas, kas tapa Baltijas-Kaukāza valstu sadarbības projekta „Identitātes zīmes/Daudzveidības zīmes" ietvaros. Projekts pulcēja Rīgā 28 mākslas studentu un pasniedzējus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Gruzijas un Francijas. Nedēļu ilgā meistardarbnīcā tika radītas 56 mozaīkas, kas tika izstādītas LMA aulā, kā arī vēl tiks eksponētas UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Viļņā u.c.
Šī izstāde ir vienreizēja iespēja paskatīties, kas tad ir noticis jauns šajā mācību gadā - Dizaina nodaļa jau 5. reizi ir piedalījusies Stokholmas mēbeļu mesē Greenhouse, radījusi objektus festivālam „Staro Rīga", iesaistījusies vairākos kopprojektos ar ārzemju partneriem un vietējiem ražotājiem. Vides mākslas studenti - Kaspars Jursons un Inga Graniere nupat saņēmuši attiecīgi I un II pakāpes Meistarības ordeni radošās izcilības festivālā „ADwards". Aktīva bijusi arī izstāžu darbība - Grafikas apakšnozares studenti veidoja pamatu laikmetīgās grafikas izstādei „Vielmaiņa" 2009. gada rudenī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Baltajā zālē, ar vērienīgu izstādi LMA aulā savu 85. dzimšanas dienu sagaidīja keramikas apakšnozare. Bez daudzajām izstādēm jāmin arī Mūzikas, Kultūras un Mākslas akadēmiju studentu kopējā mākslas akcija „Daudz laimes dzimšanas dienā, Kultūra", kas bija radošs protests gaisā virmojošajai idejai par visu Latvijas augstskolu apvienošanu vienā centralizētā universitātē. Notikumu ir bijuši daudz, bet svarīgākais - studenti ir strādājuši, mācījušies, un daļu no sava padarītā piedāvā aplūkot arī citiem.
Šogad izstādes iekārtošana sakrīt ar Latvijas Mākslas akadēmijas „Atvērto durvju dienu" pasākumiem. Par katras apakšnozares ekspozīciju atbildību nes pašas katedras, bet par kopējo iekārtojumu rūpējies LMA prorektors, gleznotājs profesors Kristaps Zariņš, sadarbībā ar saviem kolēģiem. Laipni aicināti ir kā topošie LMA studenti, tā arī visi draugi, atbalstītāji un mākslas mīļotāji.

Sīkākai informācijai:
Elīna Ģibiete
Tel.: + 371 67332202
Mob. Tel.: +371 26396046
e-pasts: