Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas dizaina ideja "COCO" iekļūst TOP50 pasaules mēroga dizaina konkursā

Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas dizaina koncepts „COCO” ir iekļauts 50 pasaules labāko darbu vidū dizaina konkursa Electrolux Design Lab 2013 trešajā kārtā. Vairāk kā 1700 ideju konkurencē Kristīnes ideja par interjera aksesuāru svaigam gaisam, kas vienlaikus absorbē putekļus un arī kalpo kā dzīvestelpas dekors, turpina cīnīties par iekļūšanu TOP20 darbu vidū. 

„Gaisa kvalitāte dažādu videi nevēlamo ietekmju dēļ kļūst par aizvien aktuālāku tēmu ne vien mediķiem, bet arī nākotnes mājsaimniecības ierīču dizaina attīstītājiem. Lepojamies, ka mūsu jaunā dizainere Kristīne ir pievērsusies šīs problemātikas risināšanai, iesniedzot konkursam savu priekšlikumu jaunai dizaina ierīcei, ko tuvā nākotnē cilvēki spēs novērtēt. Tieši tāpēc turam īkšķus, lai ideja, kas pašreiz pārstāv Latvijas dizaineru jauno paaudzi pasaules konkursā, nonāk arī konkursa ceturtajā kārtā,” norāda uzņēmuma Electrolux Latvia vadītājs Eduards Reneslācis.

Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Kristīnes Bulas dizaina koncepts „COCO” ir atraktīvs risinājums interjeram gaisa atsvaidzināšanai, kas neizmanto elektroenerģiju, bet darbojas, izmantojot magnētus, kuri rada kustību un līdz ar to gaisa plūsmu. Šim gaisa atsvaidzinātajam lietotājs var izvēlēties dažādus aromātus – savvaļas piparmētru, kanēli vai lavandu. „COCO” vienlaikus ir gan praktisks un aromātisks aksesuārs interjerā, gan arī pievilcīgs dzīvestelpas dekors.

Kristīne Bula ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistra studiju programmas 1. kursa studente Vides mākslas apakšnozarē. Par sevi konkursa bloga lapā Kristīne saka tā: „Vienkāršība, pievilcība un prieks ir mana dzīvesveida un manu darbu pamats. Dizains ir mana aizrautība, kurai līdzās ir arī māksla, deja un valodas. Man patīk radīt, eksperimentēt un izgudrot. Es paļaujos uz funkcionalitāti, bet es novērtēju arī izdomu un unikālu pieeju.” Turpat bloga lapā ikviens var lasīt jaunās dizaineres darba attīstīšanas dienasgrāmatas pierakstus, kuros Kristīne turpinās stāstīt par idejas tapšanu un pilnveidošanu.

Kopumā no Latvijas konkursam Electrolux Design Lab 2013 tika iesniegti 36 dizaina koncepti, no kuriem divi Kristīnes Bulas darbs „COCO” un Inutas Graudiņas darbs „SAMAG” bija nonākuši TOP100+ darbu sarakstā. Kristīnes Bulas darbu žūrija atzinīgi novērtēja, iekļaujot TOP50+ darbu sarakstā, lai tas tiktu pilnveidots tālāk. Trešajā kārtā nokļuvušos dizaina konceptus līdz 5. jūnijam autori pilnveidos, lai pēc tam tos atkal izvērtētu žūrija, izvēloties TOP20 darbus, kas nonāks priekšpēdējā, ceturtajā konkursa kārtā. TOP20 tiks izziņoti 19. jūnijā.

Konkursa aktualitātes visā pasaulē gada garumā atspoguļo konkursa vēstneši. Latvijā Electrolux Design Lab 2013 vēstnese šogad ir praktiskā dizaina lietotāja, garšu dizainere un portāla Četrassezonas.lv redaktore Signe Meirāne, vēstot par aktuālo un praktisko portālā Četrassezonas.lv īpašā konkursam veltītā sadaļā.
- Kristīnes Bulas dizaina ideja „COCO” http://electroluxdesignlab.com/en/submission/coco/.
- Visi TOP50+ dizaina koncepti konkursa vietnē: electrolux.com/electroluxdesignlab.

Šogad dizaina koncepti tika radīti par tēmu „Iedvesmojošā dzīve pilsētā”, ko bija iespējams izvērst trīs tematiskos virzienos – kopīgā ēst gatavošana, svaigais gaiss vai vieglā uzkopšana. Šogad konkurss norisinās piecās kārtās, ļaujot dalībniekiem pilnvērtīgi izstrādāt dizaina konceptu no idejas līdz funkcionālam risinājumam. Konkurss norisinās jau vienpadsmito gadu, savukārt dalībnieki no Latvijas, pārstāvot Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un citas izglītības iestādes, tajā piedalās jau ceturto gadu.

Tas students, kura dizaina koncepts iegūs visvairāk balsu publiskajā elektroniskajā balsojumā, saņems naudas balvu 1000 eiro apmērā. Pirmās vietas ieguvējs, kuru noteiks žūrija, izvēloties vispārsteidzošāko nākotnes mājsaimniecībai noderīgu dizaina risinājumu, saņems naudas balvu 5000 eiro apmērā un sešu mēnešu apmaksātu prakses vietu starptautiskajā Electrolux dizaina centrā. Otrās vietas ieguvējs saņems 3000 eiro, bet trešās vietas ieguvējs – 2000 eiro. 

Piecas „Electrolux Design Lab 2013” konkursa kārtas:
1. kārta: Idejas un skices iesniegšana (no 18. februāra līdz 15. martam)
2. kārta: Idejas koncepta attīstīšana (no 3. aprīļa līdz 1. maijam)
3. kārta: Vizuālā idejas attīstīšana (maijs)
4. kārta: Funkcionalitātes attīstīšana (jūnijs un jūlijs)
5. kārta: Electrolux Design Lab fināls (oktobris)

Konkursa aktualitātēm iespējams sekot arī sociālo mediju kanālos:
- Electrolux Design Lab blogā: Electrolux.com/electroluxdesignlab
- Twitter: Twitter.com/Electrolux
- Flickr: Flickr.com/photos/electrolux-design-lab
- Pinterest: Pinterest.com/Electrolux
- Instagram: Instagram.com/Electrolux

Par „Electrolux”
„Electrolux” ir pasaules līderis mājsaimniecības ierīču un profesionālo ierīču ražošanā. Tā izstrādājumus ik gadu iegādājas vairāk kā 40 miljoni pircēju 150 valstīs. „Electrolux” fokusējas uz inovatīvu produktu ražošanu, īpašu vērību pievēršot pārdomātam dizainam, pamatojoties uz patērētāju prasībām, lai tos novērtētu gan cilvēki savās mājās, gan profesionāļi – darbavietās. „Electrolux” produktu klāstā ietilpst ledusskapji, trauku mazgāšanas mašīnas, veļas mašīnas, plītis, kondicionieri un mazā sadzīves tehnika, piemēram, putekļu sūcēji, kas tiek pārdoti ar tādām iecienītām preču zīmēm kā „Electrolux”, „AEG”, „Eureka” un „Frigidaire”. 2011. gadā „Electrolux” ieņēmumi bija 11,30 miljardi eiro un uzņēmumā strādāja 58 000 darbinieku. Plašāka informācija: www.electrolux.lv.