Meklēt
Izvēlne

Mākslas akadēmijas studentes Laura Bistrakova un Iveta Heinacka piedalās starptautiskā zemes mākslas festivālā Polijā

No 2013. gada 3. jūlija līdz 13. jūlijam Zvežiņecas pilsētā Polijā norisinās 3. Zemes mākslas festivāls. Konkursa kārtībā iespēju piedalīties festivālā saņēmušas divas Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares maģistrantes – Laura Bistrakova un Iveta Heinacka. Abu jauno mākslinieču vides instalācija „Silent Birds” skatāma līdzas deviņiem citiem zemes mākslas darbiem, ko īstenojuši mākslinieki un mākslinieku kolektīvi no Polijas un ASV.

Visas konkursam pieteiktās idejas ir jauni darbi, kas īstenoti uz vietas Zvežiņecā – vēsturiskajā „Zwierzyńczyk” pils un parka teritorijā, kas savulaik bija augstdzimušās Zamojsku ģimenes rezidence. Pateicoties Eiropas Savienības sniegtajam atbalstam, pils un parks ir atguvuši sendienu veidolu un kopš 2012. gada pils teritorija ar tās ūdenskrātuvēm, alejām un tiltiņiem ir kļuvusi par iemīļotu pastaigu vietu vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Tieši šajā teritorijā, kas festivāla laikā kļūst par kultūras parku, festivāla rīkotāji aicinājuši rast iedvesmu laikmetīgās mākslas jaunradei.

„Silent Birds” klusē, tie vēro – vēro mūsu sabiedrību, tādejādi veidojot neikdienišķu situāciju. Visos festivāla vides mākslas objektos tiek izmantoti vietējie resursi. Mijiedarbojoties ar laikapstākļiem un vietu, darba tapšanā pielietotie dabas materiāli veido jaunu telpas identitāti. Atbilstoši autoru iecerei, līdz ar dabas apstākļiem mainās arī pats vides mākslas objekts.

Laura Bistrakova un Iveta Heinacka atzinīgi vērtē festivāla rīkotāju koncepciju – piedāvāt jaunajiem vides māksliniekiem iespēju radoši izpausties, darbojoties līdzās tādiem ievērojamiem zemes mākslas pārstāvjiem kā Jarosław Koziara, Tomasz Domański, Robert Kuśmirowski, Bill Gould (ASV). 

Laura Bistrakova un Iveta Heinacka 2012. gadā absolvējušas Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares bakalaura programmu un šobrīd turpina studijas maģistra programmā. Studiju laikā jaunās dizaineres nodibinājušas apvienību „IBIO” – platformu, kas sniedz iespēju piedalīties dizaina un mākslas projektos un gūt vērtīgu radošā darba pieredzi. Savus darbus Laura Bistrakova un Iveta Heinacka raksturo drīzāk kā meklējumus, nevis gatavu atbilžu postulācijas. Ar atvērtu prātu iedziļinoties Eiropas un pasaules laikmetīgajā mākslā un piedaloties tās procesos, abu dizaineru mērķis ir rast jaunu perspektīvu uz apkārtējo vidi un mākslas lomu tajā.

Festivāla mājas lapa:
www.landart.lubelskie.pl