Meklēt
Izvēlne

Mākslinieku namā Bulduros apskatāma Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova gleznu izstāde

Laika posmā no š.g. 8. februāra līdz 7. martam Mākslinieku namā Bulduros (Jūrmalā) būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas rektora prof. Alekseja Naumova gleznu izstāde.

Alekseja Naumova glezniecības impulss gandrīz vienmēr ir kāda konkrēta vieta – Parīze, Roma, Venēcija, Ņujorka, arī Rīga un Latvijas lauki ar attiecīga mirkļa noskaņu, kuru rada gaisma. Aleksejs Naumovs daudz strādā dabā, un tas nav tikai tāpēc, ka māksliniekam tā patīk un viņš to prot. Tas ir nepieciešams Alekseja Naumova glezniecībai, jo tādas krāsas un gaismas nevar „sacerēt” darbnīcā, tās var ieraudzīt, novērot un uzgleznot tikai dabā.

Alekseja Naumova glezniecību var raksturot kā spontānu, emocionālu, noskaņām bagātu, bet to nenosaka gleznas motīvs, konkrētā vieta, kurai pievērsies mākslinieks, bet gleznā tvertā mirkļa gaisma, tās iedarbība uz krāsu un formu. Zilā, zaļā, rozā, sarkanā krāsa, kas it kā spontāni likta uz audekla, būtībā strukturē telpu, nejaušību tur ir pavisam maz. Ainava aizvien ir bijusi raksturīga un būtiska mūsu glezniecībai, tas, protams, ir Vilhelma Purvīša un viņa skolas nopelns. Ir bijuši periodi, bet tomēr īslaicīgi, kad par ainavu interese pieklust, bet, kā redzam Alekseja Naumova glezniecībā, – daba ir mākslinieka ierosmju avots arī 21. gadsimtā.

Izstādē Jūrmalā būs eksponētas gleznas, arī lielformāta darbi, kas gleznoti uz vietas Budapeštā, Vīnē, Parīzē. Izstādes ietvaros tiks demonstrēta arī ar Eiropas Komisijas atbalstu tapusi dokumentālā filma, kas seko līdzi Alekseja Naumova, kā arī gleznotāja un Mākslas akadēmijas prorektora prof. Kristapa Zariņa gaitām Vīnē, Budapeštā, Venēcijā un Burano.

Darba laiki:
Otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien: 12:00 – 19:00
Sestdien: 12:00 – 16:00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja bezmaksas.

Mākslinieku nams
Muižas iela 6
Bulduri, Jūrmala