Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklā "Mana telpa": Kristīnes Lasmanes personālizstāde "Izklāties"

No 2013. gada 26. marta līdz 5. aprīlim mazo izstāžu cikla „Mana telpa” ietvaros Latvijas Mākslas akadēmijā būs skatāma mākslinieces Kristīnes Lasmanes personālizstāde „Izklāties”.

„Mākslā mani interesē tēmas, kas saistītas ar cilvēka vecumu, novecošanu, paaudžu attiecībām, sevis meklējumiem. Kā simbolu tam uztveru mūsu ārējo apvalku – ādu, ko daudz attēloju pēdējos gados savās grafikās un zīmējumos. Mana topošā diplomdarba tēma arī ir ar to cieši saistīta. Izstāžu ciklā „Mana telpa” eksponēju darbus, kas rāda manus meklējumus un virzību šajā aspektā. Tie ir izmēros nelieli, dažādās tehnikās tapuši zīmējumi, kas rāda cilvēku figūras, liek aizdomāties par ārējo apvalku un saturu, to abu mijiedarbību, par mūsu aizņemto platību un izstaroto enerģiju, kad izklājamies,” par savu jaunāko izstādi stāsta māksliniece.

Pašlaik Kristīne Lasmane studē Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas maģistrantūrā, 2. kursā. 2008. gadā absolvējusi Latvijas Universitāti un ieguvusi vizuālās mākslas un mākslas vēstures skolotāja kvalifikāciju. Ar iespiedgrafikas tehnikām nodarbojos kopš 2002. gada.

Mākslinieci visvairāk saista eksperimenti, neparasti salikumi un gleznieciskums: „Uzskatu, ka arī grafikā iespējams gleznot, katru darbu radot vienā, unikālā eksemplārā. Tāpēc lielu uzmanību pievēršu pašam grafikas atspiešanas procesam. Pēdējie eksperimenti, kam esmu pievērsusies, ir saistīti ar daudzslāņu litogrāfijām.”

Par ciklu „Mana telpa”
Mazo izstāžu cikls „Mana telpa”, kas regulāru raksturu ieguva 2009. gadā, katru pavasari rosina jaunos māksliniekus Latvijas Mākslas akadēmijas telpās rīkot neliela formāta personālizstādes vai kopizstādes. Izstāžu sērijas galvenais mērķis ir sniegt topošajiem māksliniekiem iespēju komunikatīvā vidē paust ko sev formas, satura un sajūtu ziņā būtisku un personisku. Formālais nosacījums ir, izmantojot divu līdz četru vairogu ekspozīcijas iespējas, veidot „savu telpu” ierobežotā laika ietvarā.

Iepriekšējos gados cikla „Mana telpa” izstādēs bija skatāms Glezniecības apakšnozares studentu veikums, taču šogad varam vērot dažādu apakšnozaru studentu jaunākos radošos darbus. Izstāžu sērija „Mana telpa” tika atklāta februāra sākumā ar Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”, kurai sekoja Aļonas Prokofjevas izstāde „Virsmas”, Daces Brakmanes izstāde „Mataini” un Ievas Gailītes izstāde „Sibīrijas pieraksti”. Turpmāk ciklā būs skatāmas Edgara Soprāna (Glezniecības apakšnozare), Madaras Peisenieces (Glezniecības apakšnozare), Elīnas Vītolas (Glezniecības apakšnozare), Kristīnes Graudules (Vizuālās komunikācijas apakšnozare) un Envijas Mednes (Glezniecības apakšnozare) izstādes.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien: slēgts

Izstāde būs slēgta 29. martā (Lielā Piektdiena) un 1. aprīlī (Otrās Lieldienas).

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga