Meklēt
Izvēlne

Mazo izstāžu ciklu "Mana telpa" atklāj Daces Andžānes izstāde "Ārpustelpa"

Latvijas Mākslas akadēmija mazo izstāžu ciklu „Mana telpa” - neliela formāta izstāžu sēriju, kurā tiek eksponēti studenti darbi - šogad atklāj ar Vides mākslas apakšnozares 4. kursa studentes Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”. Ekspozīcija Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibilā būs skatāma no 2013. gada 29. janvāra līdz 8. februārim. 

„Kas ir īsts un kas nē? Kur rodas telpa, kas veido pasauli mums apkārt? Kas ir ārpus tās? Starp atomiem ir vairāk tukšuma nekā matērijas – tukšums to starpā ir lielāks nekā paši atomi. Varbūt bez tā nebūtu iespējama kustība un forma, un tad viss būtu vienā bezveidīgā masā, bet vai tukšums ir pilnīgi tukšs? Vai tas vienkārši ir kāda savādāka matērijas izpausme?”

Par ciklu „Mana telpa”
Atskatoties uz pēdējos gados rīkotajām Mākslas akadēmijas studentu izstādēm, mazo izstāžu ciklam pastāv daudz līdzinieku. 2006. gadā norisinājās izstāde „Sajūtu galerija”, kurā tika iesaistīti arī citu specialitāšu studenti un apmaiņas studenti no ārvalstīm. Pirms vairākiem gadiem par tradīciju bija kļuvušas Mākslas akadēmijas 3. kursa ierosinātās izstādes LMA aulā – „Zupa 1”, „Zupa 2” u.c.

Sākot no 2009. gada, regulāru raksturu ieguva mazo izstāžu cikls „Mana telpa”, kas katru pavasari rosina jaunos māksliniekus akadēmijas telpās rīkot neliela formāta personālizstādes vai kopizstādes. Izstāžu sērijas galvenais mērķis ir sniegt topošajiem māksliniekiem iespēju komunikatīvā vidē paust ko sev formas, satura un sajūtu ziņā būtisku un personisku. Formālais nosacījums ir, izmantojot divu līdz četru vairogu ekspozīcijas iespējas, veidot „savu telpu” ierobežotā laika ietvarā.

Iepriekšējos gados cikla „Mana telpa” izstādēs bija skatāms Glezniecības apakšnozares studentu veikums, taču šogad varēsim vērot dažādu apakšnozaru studentu jaunākos radošos darbus. Izstāžu sērija „Mana telpa” tiek atklāta ar Daces Andžānes personālizstādi „Ārpustelpa”. Turpmāk ciklā būs skatāmas arī Aļonas Prokofjevas (Glezniecības apakšnozare), Daces Brakmanes (Tēlniecības apakšnozare), Ievas Gailītes (Stikla mākslas apakšnozare), Kristīnes Lasmanes (Grafikas apakšnozare), Edgara Soprāna (Glezniecības apakšnozare), Madaras Peisenieces (Glezniecības apakšnozare), Elīnas Vītolas (Glezniecības apakšnozare), Kristīnes Graudules (Vizuālās komunikācijas apakšnozare) un Envijas Mednes (Glezniecības apakšnozare) izstādes.

Ieeja izstādē bezmaksas.

Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien: slēgts

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 2. stāva vestibils
Kalpaka bulvāris 13, Rīga