Meklēt
Izvēlne

Mētras Saberovas personālizstāde "Aizmukt? Daugavpils"

Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares studentes Mētras Saberovas trešā personālizstāde ar nosaukumu „Aizmukt? Daugavpils” norisināsies Rīgā, alus bārā „AleHouse”, no 2013. gada 2. līdz 31. augustam. Izstādes atklāšana – 1. augustā plkst. 19.00.

Gleznu cikls paver durvis ārpus Rīgas uz citu Latvijas daļu. Daugavpils ir Latvijas lielpilsēta, kas ir fiziski un psiholoģiski atstāta novārtā. Ir parādījies „Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs”, tomēr pensionāru demogrāfiskā slodze turpina veidot Daugavpils neatrisināmo stagnācijas daļu.

Mērķis bija un ir uztvert un parādīt to Daugavpili, kas zināma autorei, kā vai nu godinājumu par omas vēl esošo dzīvi, vai nu piemiņu tās beigām. Omas nāves un dzīves atveidojumi ir nesaraujami saistīti ar ne tikai gleznās redzamajiem motīviem, bet arī ar Daugavpils socioloģiskajiem, kulturālajiem un reliģiskajiem slāņiem. Šis gleznu cikls ir mēģinājums likt izjust to bezizejas sajūtu, kas piemeklēja autori no agras bērnības, ikreiz esot spiestai uzturēties Daugavpilī. Paralēli un reizē ar šo izmisumu gleznās neizbēgami iekļaujas un izvēršas uz āru skatījums uz paaudžu atšķirību, Padomju laiku estētiskās vērtības saglabāšanās un pārinterpretācija, kā arī Latgales katolicisma bēru tradīcijas. Gleznu cikls ir veids, kā gadiem ilgi uzkrāto nepatiku, atsvešinājumu un nostalģiju pārvērst gleznotājam praktiskā veidā jeb gleznās.

Izstādi atbalsta: „AleHouse” un „Copy Expert”.

Darba laiks:
Pirmdien, otrdien, trešdien, ceturtdien, sestdien: 11.00 – 23.00
Piektdien: 11.00 – 01.00
Svētdien: 12.00 – 20.00

Alus bārs „AleHouse”
Lāčplēša iela 12, Rīga