Meklēt
Izvēlne

MONOHROMS II ••• SĀKUMS SĀKUMAM

2013. gada 27. jūlijā Cēsīs tiks atklāta jauno gleznotāju izstāde „MONOHROMS II” (atklāšana plkst. 16.00) un mākslas telpa „Mala”.

MONOHROMS II
Izstādē piedalās seši jaunie gleznotāji – Latvijas Mākslas akadēmijas studenti un absolventi. Šos gleznotājus vieno atbildība pret skatītāju un personiska attieksme. Viņu māksla nav kliedzoša, ir jāiedziļinās, lai izprastu tās būtību. Izstādes nosaukums „Monohroms” radās domājot par tonalitāti, bet izraudzīto mākslinieku attieksme un individuālā darbība atklāj vārda emocionālo pamatu. Monohroms nav tikai melnbalts vai pelēks, tā ir smalkuma izjūta un pamatots lakonisms. Mākslinieka spēja radīt nepieciešamo enerģijas apmaiņu nekļūstot liekvārdīgam. Izstādes dalībnieki strādā ar fotogrāfijām, atmiņām, viņi vēro apkārtni un cilvēkus, bet, galvenokārt, vēlas rast saskaņu ar savu darbu, sevi un apkārtējo pasauli. Balansējot uz sapņa un realitātes robežas, notvert vispatiesāko mirkli un piefiksēt to. Dziļa, bet vienkārša, uz instinktiem balstīta, pasaules izpratne un meklējumi mākslā precīzi atspoguļojas jauno gleznotāju darbos. Piedalās: Klāvs Loris, Aigars Opincāns, Raitis Hrolovičs, Armands Kanaviņš, Līva Graudiņa, Artūrs Bunts.

Izstāde būs apskatāma līdz š.g. 15. augustam.

Izstādes darba laiks:
Pirmdien – sestdien: 10.00 – 20.00
Svētdien: brīvs


SĀKUMS SĀKUMAM
Mākslas telpa „Mala” uzsāks savu darbību ar izstāžu zāles un Latvijas dizaina preču veikala atklāšanu, savukārt līdz vasaras beigām plānots atvērt arī kafejnīcu. Mākslas telpā tiks organizēti dažādi saistoši pasākumi un meistardarbnīcas, savukārt nākotnē projekts attīstīsies kā mākslinieku rezidence. Mākslas telpas tēla izveidē un attīstībā nozīmīga loma ir tās mājām, kas ir vēsturiska ēka Cēsu vecpilsētā – bijušais „Lāču krogs”. Vēlamies vērst apmeklētāju uzmanību uz Cēsu vecpilsētas bagāto kultūras mantojumu un iesaistīties tā atjaunošanā. 2013. gada 27. jūlijā no plkst. 12.00 būs iespēja noklausīties stāstus, kas „Lāču krogā” runāti senajos laikos un iepazīties ar mājas saimnieces Johannas Tehānes dzīvesstāstu projekta Vecpilsētas māju stāsti ietvaros.

Atklāšanas pasākumā:
12.00 – 18.00 VECPILSĒTAS MĀJU STĀSTI
16.00 – 20.00 PAGALMA DARBNĪCAS
17.00 – 18.00 GAS OF LATVIA
21.00 – 23.00 DJ VASARA

www.facebook.com/telpamala

Dažādi pasākumi un aktivitātes visas dienas garumā norisināsies arī citur pilsētā Cēsu pilsētas svētku ietvaros (klikšķināt šeit).

Mīļie atklāšanas viesi! Jums ir ekskluzīva iespēja pieteikt bezmaksas vietu mākslas telpas „Mala” viesu vilciena vagonā no Rīgas uz Cēsīm 27.07.2013 plkst. 13.10. Pieteikšanās uz e-pastu telpamala(abols)gmail.com">.

Mākslas telpa „Mala”
Lielā Skolas iela 4, Cēsis