Meklēt
Izvēlne

NEONA GAISMA PALIEK ATMIŅĀ

Stokholmā 2023. gada 25.janvārī notiks atvadīšanās no arhitekta, dizainera un dizaina profesora Andreja Legzdiņa (1936–2023).

Andrejs Legzdiņš bija lielisks pasniedzējs, jebkurš viņa stāstījums bija aizrautīgs un humora pilns. Ap viņu valdīja īpaša darbīga gaisotne, eksperimentāli maketi un fluoriscējošas krāsas. Viņa spilgtā dzīvotprasme fascinēja, to allaž pavadīja sarunas par dizainu, viņa īpašajā asprātīgajā dizaina valodā – padarīt ērtāku neērto, iztērēt mazāk nevis vairāk, nograut garlaicību, atrisināt neatrisināmo…

Divtūkstošo gadu sākumā viņš bija laikmetīgākais vieslektors Latvijas Mākslas akadēmijā un kopā ar studentiem devās arī vasaras praksēs uz Ikšķili (2009, 2010) Kuldīgu (2011).

Viņa pieredze un informācija mūs iedrošināja doties uz pasaules dizaina metropolēm un izstādēm Milānā, Stokholmā, Kopenhāgenā un citur.

Paldies par viņa dizaina dabu un dalību LMA dizaina atmodas veicināšanā,
LMA Dizaina nodaļas pasniedzēji.

*Neons ir inerta gāze bez krāsas, smaržas un garšas. Tā ir vieglāka par gaisu; nelielos daudzumos sastopama Zemes atmosfērā un Zemes garozas klintīs. Neons atrodams vairāk kosmosā nekā uz Zemes. / enciklopedija.lv