Meklēt
Izvēlne

LMA IZSLUDINA PIETEIKŠANOS STARPTAUTISKAI PORCELĀNA APGLEZNOŠANAS VASARAS SKOLAI – KOPĀ 2023

Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra aicina visus interesentus no dažādām mākslas un kultūras jomām pieteikties starptautiskajai  porcelāna apgleznošanas vasaras skolai – KOPĀ 2023. Tā norisināsies dažādās vietā Latvijā no 16. līdz 26. augustam, pieteikšanās termiņš no 1. februāra līdz  1. aprīlim.

Aizraujošās desmit dienās vasaras skola piedāvās visiem interesentiem īstenot ceļojumu pa Latvijas porcelāna pasauli. Vasaras skolas formāts ļaus iepazīt Latvijas kultūru un nozīmīgus Latvijas mākslas piemērus Eiropas mākslas kontekstā, uzzināt plašāk par laikmetīgās mākslas izpausmēm un iepazīties ar muzeju kolekcijām galvaspilsētā – Rīgā un reģionos – Rundālē, Bauskā, Jelgavā, Daugavpilī un Jūrmalā. Vasaras skola piedāvās dalībniekiem praktiskās nodarbības keramikā un virsglazūras porcelāna apgleznošanas tehnikā. Kombinētā pieeja šim procesam, miksējot teorētiskās zināšanas ar radošu darbu sniegs skolas dalībniekiem jaunu pieredzi, zināšanas un praksi. Vasaras skolas rezultāti būs apkopoti digitālā katalogā un prezentēti izstādē, kuru varēs skatīt Raiņa un Aspazijas muzejā (vasarnīcā) Jūrmalā.

Piedāvātā programma būs interesanta mākslas un dizaina, arhitektūras, kultūras mantojuma un mākslas vēstures studentiem un akadēmiskajam personālam.

Par sekmīgu dalību vasaras skolā dalībnieki saņems sertifikātu - 3 ECTS

Kas var piedalīties konkursā uz stipendiju?

Konkursā uz stipendijām (kopā 10 stipendijas) var piedalīties studenti un akadēmiskais personāls no 43. Valstīm: Amerikas Savienotās Valstis, Austrija, Azerbaidžāna, Beļģija, Bulgārija, Čehijas Republika, Dānija, Horvātija, Grieķija, Igaunija, Indonēzija, Islande, Japāna, Kipra, Lietuva, Somija, Francija, Gruzija, Izraēla, Itālija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Meksika, Moldova, Mongolija, Norvēģija, Peru, Polija, Dienvidkoreja, Slovākija, Spānija, Šveice, Tadžikistāna, Ķīnas Tautas Republika, Turcija, Turkmenistāna, Ukraina, Ungārija, Uzbekistāna, Vācija, Vjetnama, Zviedrija, Ēģiptes Arābu Republika.

Vērtēšana: Kandidātu atlase notiek konkursa kārtībā, izvērtējot pieteikuma anketas saturu un motivāciju. Galīgo lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņem Valsts izglītības attīstības aģentūras vērtēšanas komisija.

Stipendija sedz: izmitināšanu, ēdināšanu (2x/dienā), lekcijas, seminārus, mācību ekskursijas un programmā paredzētās kultūras aktivitātes. Stipendija nesedz ceļojuma, vīzu un apdrošināšanas izmaksas. Dalībniekiem pašiem jāsedz ceļa izdevumi no izcelsmes valsts uz Latviju (Rīga, Latvijas Mākslas akadēmija).

Pieteikšanās ir atvērta no 1.februāra līdz 1.aprīlim.

Gaidīsim pieteikumus uz e-pastu:

1.         Pieteikšanās anketa;
2.         CV;
3.         Pases kopija;
4.         Angļu valodas zināšanu apliecinājums (ja ir);
5.         Motivācijas vēstule.

Vasaras skolas organizatori e-pastā informēs visus dalībniekus par konkursa rezultātiem.

Kontaktinformācija:
Asoc.prof. Jevgēnija Loginova
Tel.: (+371)29774138
E-pasts: