Meklēt
Izvēlne

NO 13. LĪDZ 15. APRĪLIM NORISINĀSIES TIEŠSAISTES SARUNAS "NEVIENLĪDZĪBA NAV KULTŪRA"

Nevienlīdzības mazināšana ir viens no lielākajiem izaicinājumiem Latvijas sabiedrībā. British Council aicina māksliniekus, producentus, valstisko un nevalstisko organizāciju pārstāvjus piedalīties tiešsaistes sarunās par nevienlīdzības mazināšanu kultūrā. Nevienlīdzīgi apstākļi un cīņa pret tiem vienmēr bijusi nozīmīga tēma mākslās. Mākslinieki un kultūras pārstāvji nereti bijuši trauksmes cēlāji. Stratēģijas, kā vēstīt par un risināt sociāli sarežģītus jautājumus, mūsdienās ir kļuvušas daudzveidīgas. Tās tiek piemērotas gan notikumu organizēšanā, mazinot barjeras un iesaistot tos, kas līdz šim kultūras pasākumus nav apmeklējuši, gan veidos, kā radīti mākslas darbi, nereti iesaistot arī dažādas sabiedrības grupas un ļaujot tām vēstīt par sevi pašām. Mākslinieki dodas ārpus tradicionālo mākslas institūciju telpām, lai runātu ar cilvēkiem tajās vietās, kur viņi dzīvo, un veidotu mākslas notikumus kopā. Vienlīdzīgāka sabiedrība ļauj justies laimīgākam ikvienam cilvēkam, un to var veicināt kultūras pieejamība.

British Council sadarbībā ar biedrību “Sansusī” 13., 14. un 15. aprīlī organizē tiešsaistes sarunas, kurās Lielbritānijas, Eiropas un Baltijas valstu pārstāvji iepazīstinās ar dažādām nevienlīdzības mazināšanas stratēģijām kultūrā un stāstīs par savu pieredzi, veidojot iekļaujošus mākslas un kultūras notikumus.

Sarunu pirmajā dienā tiks apskatīti rīki, kas šajā kontekstā pieejami producentiem un organizācijām. Otrajā dienā uz diskusiju būs aicināti mākslinieki un producenti, kuri nevienlīdzības tēmas risina mākslas darbos. Trešā diena būs veltīta spēcīgas kopienas veidošanai ar kultūras notikumu palīdzību, iesaistot pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjus. Katras dienas programmu veidos ievadošās prezentācijas, tām sekos paneļdiskusijas ar vairāku aktuālu gadījumu iztirzājumu. Otrās dienas noslēgumā norisināsies tiešsaistes diskusija “Divas kultūrtelpas – viens teātris” ar izrādes “Trīs māsas” māksliniekiem. Trīs dienu sarunu noslēgumā ikviens klausītājs būs aicināts piedalīties diskusijās darba grupās, lai meklētu risinājumus, kā gūtās idejas ieviest dzīvē. Secinājumi tiks apkopoti dokumentā, kas varētu kalpot kā ceļa karte iekļaujošākiem nākotnes kultūras pasākumiem Latvijā. Sarunās piedalīsies Latvijas, Lielbritānijas un Eiropas kultūras jomas pārstāvji. Īpaša uzmanība tiks pievērsta skatuves mākslām, jo sarunās piedalīsies vairākas režisores un teātra organizāciju vadītājas. Par katras dienas saturu mākslinieciski reflektēs ielūgtie mākslinieki.

13., 14., 15. aprīlī plkst. 10.00 / PROGRAMMA

Saite: https://ej.uz/nevienlidziba_facebook
British Council Latvia Facebook lapā (ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā)
Organizē: British Council Latvia, biedrība “Sansusī”, Story Hub
Idejas autors un kurators: Evarts Melnalksnis
Kuratore un producente: Marta Kontiņa
Latviešu un angļu valodās (ar tulkojumu)