Meklēt
Izvēlne

No 7. līdz 10. novembrim LMA notiks projekta BaltSe@nioR radošās darbnīcas

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa piedalās Baltijas jūras reģiona Interreg programmas projektā BaltSe@nioR. Trīs gadus ilgstošā BaltSe@nioR projekta mērķis ir rekomendāciju sagatave uzņēmējiem, kuru uzdevums būs jaunu produktu izveide vai arī esošo sistēmu uzlabošana galvenajai mērķa grupai - nākotnes senioriem. Projekts radīts ar pārliecību, ka jaunā senioru paaudze pēc desmit gadiem būs atšķirīga no pašreizējiem senioriem.

Trīs valstu dizaina studenti uzsākuši projektu par seniora ķermeņa un prāta novecošanās aizstāšanu ar aktīvu dzīvesveidu. Aktivitāte var tikt rosināta tiklab fitnesa zālē, kā arī individuālā dzīvojamā telpā vai darba vietā.
Katrs rīts darbnīcā tiek sākts ar studentu prātu vingrinošām lekcijām. Pirmajā dienā stereotipus par to, kādi ir seniori, sagrāva rokmūziķis Aigars Krēsla, modes māksliniece Natālija Jansone un arhitekts Aigars Vilnītis. Par savu divdesmit gadus vecāko psiholoģiski stipro ceļa biedru uz Rio Gintu Barkovski stāstīja airu laivas ekspedīcijas kapteinis Kārlis Bardelis.

Dalībniekus iedvesmoja un vingrināja tādi izcili savas nozares prāti kā sociālantropologs Viesturs Celmiņš, digitālās arhitektūras veidotājs Reinis Adovičs, Latvijas fitnesa un veselības veicināšanas asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs un P.Stradiņa medicīnas vēstures muzeja zinātniskā darba vadītājs prof. Juris Salaks un izstādes "Danse Macabre" kuratore Ieva Lībiete.

Kad: 7.-10. Novembris, 2016
Kur: Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijā un citās vietās Rīgā
Dalībnieki: ~ 30 dizaina studenti no trim valstīm tiks sadalīti trijās starptautiskās grupās - Aksesuāri, Ķermenis un Mēbeles. Pārstāvētās valstis, mācību iestādes:
Latvija - Latvijas Mākslas akadēmija
Polija - Poznaņas Dabaszinātņu Universitāte (Poznan University of Life Sciences)
Igaunija - Tallinas Tehnoloģiju Universitāte (Tallinn University of Technology)

Radošo darbnīcu mērķi:
1. Aksesuāri
Izveidot dizaina risinājumus digitālām ierīcēm un apkārtējai videi, lai palielinātu un saglabātu prāta asumu un smadzeņu spējas;

2. Ķermenis
 Izveidot apkārtni, produktu, kampaņu vai pakalpojumu, kas iedrošinātu novecojošos iedzīvotājus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm (vēlams ārpus telpām);

3. Mēbeles
Pielāgot pastāvošus produktus, pilnveidojot to detaļas vai konceptus nākotnes senioru vajadzībām, jaunu risinājumu vai mērogu radīšana.

Interesenti aicināti iepazīties ar Baltsenior darbnīcas rezultātiem šo trešdien, 10. novembrī plkst. 12.00. LMA 19. auditorijā (1.stāvā).