Meklēt
Izvēlne

Noslēdzies festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš"

No 2011. gada 2. novembra līdz 2012. gada 15. janvārim Rīgā jau otro gadu pēc kārtas notika vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš". Šogad festivālā bija apskatāmas 42 dažādas Ziemassvētku egles tradicionālos un jaunos veidolos. Festivāla veidošanā piedalījās arī Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, kuri pasniedzēju un docētāju vadībā izstrādāja projektu koncepcijas, no kurām četrpadsmit projekti tika īstenoti pilsētvidē.

„Šādu festivālu pilsētas interesēs būtu tālredzīgi turpināt, piesaistot topošos māksliniekus pilsētvides veidošanā. Ar šo festivālu Rīga ir atradusi savu perspektīvo, atšķirīgo virzienu starp citām Eiropas pilsētām, parādot sevi kā mūsdienīgu dizaina pilsētu ar bagātu vēsturisko mantojumu. Šis festivāls veicinātu arī tūristu piesaisti Latvijai un, īpaši, Rīgai," tā par festivāla nozīmi un ilgtermiņa ieguldījumu pilsētvides attīstībā stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas rektors, prof. Aleksejs Naumovs.

„Jau 500 gadus Ziemassvētku egles stāsta vienu un to pašu - mums tīkamo stāstu. Šogad ir unikāla iespēja Ziemassvētku egļu ceļā ieklausīties citos egļu stāstos, bet, varbūt, tie stāsti ir mūsu pašu?", raksturojot šī gada festivāla būtību un aicinot „ieklausīties" eglīšu stāstos, saka festivāla idejas autors - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Festivāla ietvaros pilsētā bija apskatāmi Ziemassvētku sajūtu rosinošai objekti: „Laimes egle", „Romantiskā egle", „Sniega Karaliene", „Brīnumu egle". Īpašu prieku bērniem, iespējams, sagādās „Ziemas noslēpums", egļu - „Ledenes", „Lidojošās egles", „Pasaku egles", „Kurmju egles" apskate. Turklāt ikviens tiek aicināts ar saviem rotājumiem izgreznot Rīgas senāko egli, kura festivāla apmeklētājus gaida Rātslaukumā. Egļu ceļā sastopami arī tādi vides objekti kā „Harmoniskā egle", „Pērno egļu pansionāts", „Atvadas no kvēlspuldzes", „Disko egle", „Egle - turbāns" u.c. Vairākās vietās bija sastopami arī „Ziemassvētku transformatori", kuru uzdevums bija ļaut cilvēkiem ieraudzīt, kā Ziemassvētki pārņem un izrotā visneparastākās pilsētas vietas un objektus.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēja īpaši sagatavota karte, kura atrodama interneta vietnē www.eglufestivals.lv, kā arī pieejama Apmeklētāju pieņemšanas un tūrisma informācijas centros.

Mākslinieciska aktivitāte „Ziemassvētku egļu ceļš" pirmo reizi Rīgā notika 2010. gadā. Kopumā bija apskatāmi 25 objekti - gan klasiskā izpratnē rotātas, gan neierasta noformējuma egles. Jau 2010. gada ziemā šī ideja izraisīja lielu interesi gan no rīdzinieku, gan pilsētas viesu puses.

Festivālu atbalsta Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Ziemassvētku egļu ceļa karte: