Meklēt
Izvēlne

Noslēgusies radošā darbnīca "Dizains + Māksla + Dzintara pavediens"

2014. gada 18.-20. martā Latvijas mākslas akadēmijas (LMA) telpās Rīgā norisinājās radošā darbnīca „Dizains + Māksla + Dzintara pavediens”, ko rīkoja Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļa Eiropas Kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” programmas projekta „Vai Rīga jau gatava? LMA DDD2014 Domāts darīts” ietvaros.

Radošās darbnīcas tēma – Dzintara kompozītpavediens un tā pielietojuma iespējas. Ar prezentācijām un priekšlasījumiem uzstājās Rīgas Tehniskās universitātes Biotekstilmateriālu zinātniski pētnieciskās laboratorijas vadītāja Inga Ļašenko, uzņēmumu „TonusElast” un „Ambline” speciālisti, kas jaunos dizainerus informēja par biotekstilmateriālu pētījumiem un to pielietojumu. Radošajā darbnīcā tika apskatīts arī dzintara pulvera pielietojums kosmētikā, par ko pieredzē dalījās uzņēmumu „Verana cosmetics” un „Dzintara Dziednieks” speciālisti. Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas un dizaina studenti profesores Ievas Krūmiņas un asociētās profesores Barbaras Ābeles vadībā apmeklēja Biotekstilmateriālu institūtu un Dabas Muzeja veidoto zinātniski māksliniecisko ekspozīciju „Dzintars Laika Lokos”, kurā darbnīcas dalībnieki iepazinās ar unikālā minerāla veidošanās procesu, kas katram dzintara veidam ir atšķirīgs.

Radošās darbnīcas noslēgumā pēc darbietilpīgajām aktivitātēm Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas, Funkcionālā dizaina un Vides māksla katedras vecāko kursu studenti prezentēja savas idejas inovatīviem dizainparaugiem, kuros ir piedāvāti unikāli audumu izstrādājumi ar dzintara kompozīta pavedienum, tādējādi apliecinot nepieciešamību akadēmijā stiprināt starpnozaru sadarbības veicināšanu visdažādākajos oriģinālos veidos.

Šī bija radošā sagatavošanās darbnīca „Rīga 2014 projektam „Vai Rīga jau gatava? LMA DDD2014 Domāts darīts”, kura ietvaros plānota Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina diplomandu dienu izstāde, kas norisināsies š. g. jūnijā akadēmijas telpās Kalpaka bulvārī 13. Izstādes ietvaros mēneša laikā būs skatāma jauno dizaineru izstāde, kā arī notiks seminārs un dizaina diplomandu prezentācijas. 2014. gada Dizaina diplomandu dienās piedalās Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina, Vides mākslas, Metāla dizaina un Modes mākslas apakšnozaru diplomandi.