Meklēt
Izvēlne

NOTIKS CETURTAIS STARPTAUTISKAIS PERFORMANCES FESTIVĀLS “STARPTELPA”

No 13. līdz 18. jūnijam Rīgā norisināsies Baltijā vērienīgākais starptautiskais performances mākslas festivāls "Starptelpa". Sadarbība starp mākslinieku un skatītāju, pārkāpjot šķietami slēgtās mākslas radītāja un vērotāja robežas, ir šī gada festivāla galvenais vadmotīvs. Festivāla tēmas "Kolaboratīva autorība" ietvaros Latvijas Performances mākslas centrs aicina skatītājus kļūt par dalībniekiem un līdzautoriem vietējo un ārvalstu mākslinieku īstenotās performancēs.

Performances mākslas gaistošās un pārejošās dabas dēļ to nereti ir grūti pamanīt uz citu mākslas disciplīnu fona. Tāpēc viens no performances mākslas festivāla mērķiem ir nodrošināt piesātinātu programmu, lai skatītājiem koncentrētā veidā būtu iespējams iepazīties ar dažādu mākslinieku rokrakstiem un saņemt eksplozīvi lielu radošās enerģijas lādiņu. Savā piektajā jubilejas gadā festivāls "Starptelpa" var lepoties ar rekordlielu mākslinieciski augstvērtīgu performanču skaitu. Festivāla laikā skatītājiem būs iespēja ne tikai pieredzēt, bet arī piedalīties 57 performancēs, kas notiks Latvijas Mākslas akadēmijā, Tallinas kvartāla mākslas telpā "Tu jau zini kur", kā arī Rīgas pilsētvidē.

Festivālu iekustinās buto mākslinieces Simonas Orinskas radošā darbnīca "Somatiskās prakses performatīvas sadarbības modeļos" 13. jūnijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Savukārt trešdien 14. jūnijā organizatori aicina uz starptautisku zinātnisku simpoziju "Sadarbībā balstīta autorība performatīvajās mākslās", kas risināsies "ISPP" Galerijā Berga bazārā. Festivāla performanču atklāšanas pasākums notiks 15. jūnijā plkst. 19:00 Tallinas kvartāla mākslas telpā "Tu jau zini kur", pārējām performancēm sekojot no 16. līdz 18. jūnijam Latvijas Mākslas akadēmijā. Piektdien 17. jūnijā plānota arī britu mākslinieku Oraiena Maksteda (Orion Maxted) un Deivida Tanna (David Tann) meistardarbnīca "Sistēmas un spēle", kā arī dāņu grupas GENTS koncerts.

Ar VV fonda atbalstu jauno mākslinieku performances vērtēs starptautiska mākslas ekspertu žūrija, lai trīs daudzsološāko darbu autori saņemtu naudas balvu 2000 eiro apmērā, kā arī iespēju mēnesi dzīvot un strādāt "PAir" rezidencē Pāvilostā, kopīgi radot jaunu performanci.  

Plašāka informācija atrodama festivāla mājaslapā www.rigaperformancefestival.com.