Meklēt
Izvēlne

NOTIKS JAUNO MĀKSLINIEKU GRUPAS IZSTĀDES “AUGSTS ŪDENS, 3℃” ATKLĀŠANA

Jauno mākslinieku grupa, kurā apvienojušies mākslinieki: Paula Betija Antenišķe, Franciska Anna Beļāne, Justīne Emīlija Brieze, Ivo Krieviņš un Grieta Vītoliņa rīko izstādi “Augsts ūdens, 3°C”. Izstāde tiks atklāta 3. novembrī plkst. 19.00, Vagonu zālē, Vagonu ielā 21, Rīgā.

Mākslinieku grupas pirmajā kopīgajā izstādē, jaunie autori vēlas atjaunot mākslinieku kolektīvu tradīciju – prezentējot kopīgi radītu darbu. Kopdarbs ir piecu jauno mākslinieku veidots manifests, kas pēta viņu vietu mākslas pasaulē. Vienlaicīgi tas ironizē par bieži sastopamām ‘pseido-ekspertu’ izstādēm, to darbu konceptiem un izklāstiem, kā arī velk paralēles ar neesošo laikmetīgās mākslas muzeju.

Darbs balstīts grupas izvirzītajā tēmā par ūdeni, atsaucoties uz teicienu: “būt kā zivij ārā no ūdens”. Tāpat kā ūdens ir vajadzīgs katram cilvēkam, tāpat arī māksla ir mākslinieka pamatvajadzība. Zivs un ūdens ir divi galvenie motīvi, ar kuriem jaunie mākslinieki strādā, veidojot performatīvu video instalāciju, kurā redzami puskaili ķermeņi, kas nebeidzami cenšas iekārtoties un atrasties ūdenī. Darbā ietverta jauna mākslinieka mainīgā pieredze, kļūstot par daļu no mākslas pasaules.

Izstāde būs apskatāma no 4. līdz 13. novembrim, katru dienu no plkst. 16:00 līdz 20:00.
Vagonu zāle, Vagonu ielā 21, Rīgā.