Meklēt
Izvēlne

TIKS ATKLĀTA JAUNO MĀKSLINIEKU GRUPAS IZSTĀDE – der*

der
der - ība
ne - der - ība
der - ības
sa - der - ēt
ne - der - ēt
pie - der - ēt
no - der - ēt
sa - der - ināties

Tuvojoties studiju noslēgumam, katrs topošais mākslinieks nonāk neizbēgajamā (derības) mērīšanas posmā, kurā vairāk kā iepriekš jāsaprot, kas tad īsti katram der. Visas iegūtās zināšanas studiju laikā, protams, ir noderīgas, taču savu reizi šis apjoms ir traucējošs sapratnei par to, kas no tā visa ir patiesi saderīgs un lietderīgs indivīda turpmākajās gaitās. Brīžiem, nestabilās pārliecības dēļ, ir sajūta, ka tiek likta liela likme neparedzamās derībās, taču tā tiek likta, jo vairāk par bailēm nederēt, ir nepamēģināt un nekad neuzzināt. Šajā kopizstādē autori ekspozīcijas nosaukumā ietver vārdu spēli, kurā manāmi jautājumi, kas iespējams katram autoram, māksliniekam, arī absolventam, ir aktuāli gan uzsākot savu personīgo ceļu mākslas telpā, gan sadarbojoties ar citiem māksliniekiem, domubiedriem, laikabiedriem, kā arī mākslas vai sevis iekļaušanās sabiedrībā. Izstāde kļūst par autoru savstarpējās sadarbības un līdzgaitas pēdējo četru gadu laikā iekapsulējumu, reizē uzsverot tās paralelitāti un gan kopīgo, gan individuālo izaugsmi studiju laikā.

Jauno mākslinieku grupas izstāde - der* - eksperimentālās mākslas telpā PILOT būs apskatāma no 14. jūnija līdz 2. augustam.

Izstādes atklāšana 13. jūnijā, plkst. 19:00.

Mākslas telpa atvērta nootrdienas līdz sestdienai (12:00-18:00), ieeja bez maksas. Adrese: Riharda Vāgnera ielā 3, Vecrīgā.

Izstādē piedalās Paula Betija Antenišķe, Franciska Anna Beļāne, Justīne Emīlija Brieze, Ivo Krieviņš, Grieta Vītoliņa.