Meklēt
Izvēlne

NOTIKS POĻU MĀKSLINIEKA JAKUBA JERNAJČIKA LEKCIJA UN IZSTĀDES ATKLĀŠANA

Latvijas Mākslas akadēmijas izstāžu telpā Duo (Kronvalda bulvārī 4, 124 . telpa) 2024. gada 15. martā tiek atklāta Eugēņija Geperta Vroclavas mākslas akadēmijas (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu - ASP) profesora habilitēto mākslas zinātņu doktora Jakuba Jernajčika (Jakub Jernajczyk), kurš Latvijas Mākslas akadēmijā vadīja Valsts pārbaudījumu komisiju Profesionālajā doktora studiju programmā, izstāde Calculemus!

Calculemus!
Izstāde iepazīstina ar dažādām vizuālām pieejām sarežģītiem matemātiskiem jautājumiem. Virsraksts tieši atsaucās uz slaveno Leibnica padomu: Calculemus! (Rēķināsim!). Viņš uzskatīja, ka jebkuru cilvēka problēmu var atrisināt ar loģiku un aprēķiniem. Tātad, rēķināsim vizuāli!

Calculemus! tiks atklāta 15. martā, ar Jakuba Jernajčika lekciju Kronvalda bulvārī 4, 124. telpa plkst.11.15.

Pēc lekcijas Valsts pārbaudījumu komisija turpinās savu darbu Rīgas mākslas telpā, kur 13.00 savu teorētisko pētījumu un radoši māksliniecisko darbu Ainavas interpretācija mūsdienu kontekstā – gleznieciskie risinājumi un radošā prakse aizstāvēs Ansis Rozentāls. 

Jakubs Jernajčiks
Mākslinieks un dabaszinātņu popularizētājs, Ph.D. mākslā, maģistra grāds matemātikā. Eugēņija Geperta Vroclavas mākslas akadēmijas doktorantūras skolas dekāns un Vroclavas Mākslas un dizaina akadēmijas Mediju mākslas nodaļas profesors (Polija).

Savā mākslinieciskajā, zinātniskajā un didaktiskajā darbā Jakubs Jernajčiks koncentrējas uz vizuālās uztveres un vizuālās iztēles kognitīvajiem aspektiem un mākslas lomu zinātnisko jautājumu izskaidrošanā. Jakubs Jernajčiks, iedvesmojoties no matemātikas, fizikas un filozofijas, rada multimediālas instalācijas. Zinātnisko rakstu autors par filozofiju, matemātiku un mākslas teoriju. Piedalījies daudzās pasaules mēroga zinātniskās konferencēs un mākslas izstādēs.

Izstāde Calculemus! būs apskatāma LMA izstāžu telpā Duo (Kronvalda bulvārī 4, 124 . telpa) līdz 2024. gada 29. martam.