Meklēt
Izvēlne

NOTIKS "SEB STIPENDIJA GLEZNIECĪBĀ 2023" IZSTĀDES ATKLĀŠANA

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbībā ar SEB banku aicina uz "SEB stipendija glezniecībā 2023" finālistu darbu izstādes atklāšanu 6. septembrī plkst. 17.00 LMA aulā. SEB stipendijas mērķis ir atbalstīt jauno mākslinieku talantu, meistarību un jaunradi.
Izstādes finālistu grupu veido astoņi mākslinieki: Katrīna Biksone, Alīna Burlakova, Laima Daberte, Madara Freidenfelde, Linda Jākobsone Viškere, Gunta Lante, Ivars Pommers un Laura Veļa

LMA prorektors Andris Vītoliņš norāda, ka „Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas ilggadējā sadarbība un atbalsts jaunajiem māksliniekiem ir kā atspēriena punkts, ko var novērot jauno mākslinieku daiļrades ceļā – iepriekšējo gadu laureāti ir atpazīstami ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Izvēloties šī gada finālistus, žūrijas komisija vērtēja studentu mākslas darbu māksliniecisko brīvību, laikmeta izjūtu un glezniecisko kvalitāti. Katrs izvirzītais finālista darbs iemieso gan tehnikas meistarību, gan spēju izteikt spēcīgas idejas.

Radošums, visās tā formās, ir galvenais ekonomiskās un sociālās izaugsmes veicinātājs, jo bez jaunām idejām neizdosies veikt nozīmīgas reformas un uzlabot sabiedrības labklājību.  Nav šaubu, ka mūsu radošumu veicina tieši mums apkārt esošās kultūras un mākslas dzīves oriģinalitāte un autentiskums, tāpēc SEB banka jau 16 gadus atbalsta jaunus un daudzsološus māksliniekus ar SEB stipendiju glezniecībā. Turpinām stiprināt ilggadējo draudzību ar Latvijas Mākslas akadēmiju arī šogad, sniedzot savu artavu Latvijas kultūras un mākslas dzīves rosībā,” papildina SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.

Konkursa laureātu izvirzīs žūrija, savukārt izstādes apmeklētāji būs aicināti balsot par savu mīļāko mākslas darbu – kura autoru tāpat kā konkursa laureātu paziņos 21. septembrī plkst. 17.00 LMA aulā. SEB stipendijas ieguvējs balvā saņems 2000 eiro un Laikmetīgās mākslas mesas apmeklējumu kādā no Eiropas Savienības pilsētām kopā ar apmaksātu radošo darbnīcu mesas norises pilsētā.

Konkursa žūrijas sastāvs: LMA prorektors profesors Andris Vītoliņš, SEB bankas prezidente Ieva Tetere, LMA Glezniecības katedras vadītājs Kristians Brekte, LMA Projekta un attīstības daļas izstāžu koordinatore Inese Rozentāla, kuratore Auguste Petre, gleznotājs Jānis Šneiders un 2013. gada SEB stipendijas laureāts Klāvs Loris.

“SEB stipendija glezniecībā” konkursa balva pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, kad par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, kam 2009. gadā sekoja Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere, 2019. gadā – Krišjānis Elviks, 2020. gadā – Madara Kvēpa un 2022. gadā Alise Builevica.

Izstādes darba laiks:
LMA aula, Kalpaka bulvāris 13
7. septembris – 7. oktobris, 2023
P., O., T., C., Pk. 10:00 – 18:00
Ieeja bezmaksas