Meklēt
Izvēlne

NOTIKS STUDENTU IDEJU PRIEKEŠLIKUMU PREZENTĀCIJAS, LAI VEICINĀTU IEDZĪVOTĀJU LĪDZDALĪBU EIROPAS PARLAMENTA VĒLĒŠANĀS

Jau piekto gadu Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas maģistratūras pirmā kursa studenti profesores Ingūnas Eleres un asociētās profesores Gitas Straustiņas vadībā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā, Centrālo vēlēšanu komisiju un Latvijas pašvaldībām risina izaicinājumus, kas saistīti ar līdzdalības veicināšanu un vēlētāju aktivitātes celšanu. Iepriekšējo gadu studentu idejas izaugušas reālos projektos – "Man ir 18" un "Demokrātija sākas ģimenē" ar vēlēšanām bērniem un jauniešiem Cēsīs. 2023./2024. studiju gadā studentu fokusā – gaidāmās Eiropas vēlēšanas 2024. gada 8. jūnijā. Izmantojot vēlēšanu moto "Balso! Neļauj citiem lemt tavā vietā.", tapušas četras iniciatīvas, kas ar informatīva stenda, proaktīva skatloga dizaina un pilsētvides objekta palīdzību aicina cilvēkus izdarīt pārdomātu izvēli un balsot Eiropas vēlēšanās.

Ar prieku aicinām Jūs piedalīties LMA Dizaina nodaļas Funkcionālā dizaina apakšnozares pirmā kursa maģistrantūras studentu darbu atvērtā noslēguma sesijā, kurā tiks prezentēti un komentēti četri koncepti par tēmu "Demokrātijas dizains Eiropas vēlēšanām". Sesija notiks 14. novembrī plkst. 16.00–18.00 Eiropas Savienības mājas 1. stāvā (Aspazijas bulvārī 28). Lūgums apstiprināt savu dalību līdz 13. novembra plkst. 13.00, nosūtot ziņu uz e-pastu: .

Sešu nedēļu laikā studiju kursa "Komunikācijas dizains" ietvaros tapuši četri priekšlikumi vēlētāju aktivizēšanai izmantojot dizainu kā komunikācijas instrumentu.

Studentes Kristiāna Celmiņa un Anna Rozvadovska piedāvā  interaktīvu ES mājas skatloga dizainu, kas aicina garāmgājējus piedalīties aktivitātē, atbildot uz jautājumu "Vai Tu balsosi Eiropas Parlamenta vēlēšanās?". Ja garāmgājējs atbild, ka balsos, ekrānā parādās pozitīvas izmaiņas un tiek izsniegta uzlīme ar pateicību. Ja garāmgājējs izvēlas nebalsot, animācijā tiek rādīt, ka balss pazūd neizmantota.

Renāte Dziedātāja un Anna Katrīna Kupše izstrādājušas  vides objektu "Tu esi sava balss!", uzdodot jautājumus un rosinot pārdomas par mūsu lomu demokrātijas procesā un katras balss nozīmi. Tā mērķis ir aktualizēt jautājumu par politikas caurspīdīgumu, tas uzdod jautājumus un liek reflektēt par ikviena lomu šajā procesā, savas pārdomas iespējams pievienot objekta skaņas celiņam. Objekts aicina aizdomāties, uzsākt sarunas un būt aktīviem dalībniekiem sabiedrības nākotnes veidošanā.

Amanda Pabērza un Elīza Siliņa veido skatlogu kā komunikācijas proaktīvu instrumentu, iesaistot interaktīvā balsošanas izmēģinājumā.

Evija Štelpa un Līga Leja izstrādājušas interaktīvu, modulāru stendu ar kura palīdzību empātiskā pieejā vairo izpratni un izglīto sabiedrību par Eiropas Parlamenta procesiem, aicinot iedzīvotājus piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Kopējais šī studiju kursa uzstādījums ir – ko dizains var dot sabiedrībai? Rezultāti tapuši praktiskā uzdevumā un klasiskā dizaina procesā balstītā kursā, kura laikā tiek risināts izaicinājums vēlētāju aktivitātes veicināšana Latvijā.