Meklēt
Izvēlne

OGRĒ NOTIKS STARPTAUTISKAIS FOTOGRĀFIJAS SIMPOZIJS "EGONA SPURA CEĻŠ"

29. oktobrī Ogres Centrālajā bibliotēkā no plkst. 11.00 notiks trīspadsmitais starptautiskais fotogrāfijas simpozijs “Egona Spura ceļš”. To rīko foto klubs “Ogre”, lai popularizētu Latvijas fotogrāfiju un veicinātu pieredzes apmaiņu. Egons Spuris (1931-1974) bija latviešu fotogrāfs, kura darbi ir iekļauti Latvijas kultūras kanonā. Ar Ogri viņa vārdu saista ilggadēja foto kluba “Ogre” vadīšana no 1975.–1990. gadam, kad Ogrē tikās fotogrāfi, kuru darbi tagad veido Latvijas fotogrāfijas klasiku. Uz simpoziju, ikgadu atbrauc ap simts  fotogrāfi no visas Latvijas un kaimiņvalstīm.

Simpozijs katru gadu iepazīstina ar Latvijas un kaimiņvalstu fotogrāfu veikumu. Tie ir dažādu paaudžu pārstāvji – gan pazīstami meistari, gan mazāk zināmi autori, kuriem tā ir pirmā publiskā uzstāšanās. Simpozijs ir iespēja tikties klātienē, uzdot jautājumus un diskutēt. Šogad par starptautiskus panākumus guvušo Amerikas latviešu fotogrāfu Ulvi Albertu stāstīs Toms Zvirbulis, mākslas galerijas “Birkenfelds” direktors. Pēteris Korsaks, fotogrāfs un vēsturnieks, stāstīs par latviešiem kara foto reportieriem pirmajā un otrajā pasaules karos. Andrejs Grants iepazīstinās ar neformālas analogās fotogrāfijas entuziastu grupu, kurus vieno kādreizējas mācības Tehniskās jaunrades namā “Annas 2” –  Nicole Lee Zvaigzne, Jana Petkus, Elza Neimane, Arnis Vuškāns un Paulis Jakušonoks. No Igaunijas Ogrē viesosies māksliniece un fotogrāfe Kaisa Eiche ar prezentāciju “Ciemats bez sievietēm un citi stāsti”. Lietuvu pārstāvēs Mindaugs Kavaļausks, kura projektos “A-SPOT” un ”Laipni lūdzam Lietuvā skati” ir arī kāda saistība ar Latviju.

Simpozijs paredzēts plašam skatītāju lokam no iesācējiem līdz profesionāliem fotogrāfiem, kā arī visiem, kam interesē fotogrāfija un māksla. Būs skatāmas arī vairākas foto kluba “Ogre” autoru izstādes.