Meklēt
Izvēlne

ORLAN par ORLAN. Tikšanās ar leģendāro un provokatīvo franču mākslinieci ORLAN Latvijas Mākslas akadēmijā

2014. gada 6. novembrī plkst. 16.00 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā notiks lekcija „ORLAN par ORLAN”: tikšanās ar leģendāro un provokatīvo franču mākslinieci ORLAN. Pasākums norisinās „Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā” programmas „Force Majeure” ietvaros. Lekcijā ORLAN pastāstīs par savas daiļrades galvenajiem kredo, analizēs savus nozīmīgākos pēdējo gadu darbus, kā arī pastāstīts par nesen atklāto izstādes projektu Michel Rein galerijā Parīzē - „ORLAN maskas. Pekinas opera, sejas dizains un paplašinātā realitāte”. Pasākuma laikā tiks nodrošināts sinhronais tulkojums no franču valodas uz latviešu.

Tikšanās ar ORLAN Latvijas Mākslas akadēmijā ievadīs bagātīgu mākslinieces radošajai darbībai veltītu pasākumu ciklu, kas tapis sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā.  No 8. novembra līdz 2015. gada 25. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma vērienīga Eiropas kultūras galvaspilsētas izstāde „ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Le plan du film un citi scenāriji”.

Izstāde norisināsies ne tikai muzejā, bet arī pilsētvidē – ar provokatīviem reklāmas plakātiem un speciālu video performanci festivāla „Staro Rīga” laikā. Izstādes atklāšanas dienā plkst. 15.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā norisināsies publiskā diskusija „Māksla un kino”. Sarunā piedalīsies māksliniece ORLAN, kā arī kino un mākslas eksperti no Francijas un Latvijas. Diskusiju vadīs Arnis Rītups.

Izstāde „ORLAN – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Le plan du film un citi scenāriji” Latvijā pirmo reizi piedāvā plašāk iepazīties ar vienu no laikmetīgās mākslas ikonām. ORLAN ir māksliniece, kuras darbi vienmēr provocē un nojauc tradicionālās orientācijas robežas: klasisko mākslu un tehnoloģijas inovācijas, akadēmiskas vērtības un masu kultūras elementus, skaisto un neglīto, sievietes un vīrieša pasaules uztveri u.tml. Viņas personība arvien piesaista plašu masu mediju uzmanību, un tieši caur šo publicitāti māksliniece pauž savus dzīves principus, kas vērsti pret vardarbību, sieviešu diskrimināciju, maskulīno ideoloģiju, rasismu, ksenofobiju un citām mūsu pasaules „ļaunuma saknēm”.

Izstāde top ar mērķi rosināt sabiedrību uz diskusijām un vērtību pārvērtēšanu. ORLAN provokatīvā personība var palīdzēt labāk izprast laikmetīgās mākslas daudzveidīgo spektru, aicinot Latvijas mērķauditoriju paraudzīties uz dzīvi no cita skatupunkta, raisot emocijas un pārdzīvojumus.

Pieteikšanās lekcijai noslēgusies. Ieeja lekcijā būs atvērta arī tiem, kas to neizdarīja. Priekšroka sēdvietām – viesiem, kuriem ir ieejas kartes. Paldies visiem interesentiem par atsaucību!

Plašāka informācija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mājas lapā (klikšķināt šeit) un Francijas Institūta Latvijā mājas lapā (klikšķināt šeit).


Informāciju sagatavoja:
Inese Baranovska